eReport.sk
Monika Beňová, foto: ereport

VIDEO Beňová pre eReport: Lebo Fico, lebo Smer nefunguje! Ľudia nie sú slepí

Lebo Fico? Náš redaktor Dominik vyspovedal známu tvár strany Smer. Dlhoročná europoslankyňa Monika Beňová sa pre portál eReport na mítingu v Martine vyjadrila ku viacerým aktuálnym témam. Vlnu kritiky od Beňovej zožali i bývalí vládni poslanci, ktorí svojim rozhodnutím nepodporiť tri mimoriadne schôdze parlamentu, znemožnili riešiť migračnú krízu. Dokonca i krízu v zdravotníctve, ktorú so sebou priniesli hromadné výpovede detských lekárov.

„Musím povedať, že to v prvom rade neúcta voči občanom. Pevne verím, že si to občania uvedomujú, že poslanci im vlastne týmto rozhodnutím ukázali, že ich nezaujímajú. Rovnako tak, že ich nezaujíma riešenie problémov, ktoré treba riešiť bez ohľadu na to, že tu máme túto „bábkovú vládu“. Vysiela to samozrejme aj zlý obraz do zahraničia.“ uviedla Beňová.

„Lebo Fico, lebo Smer nefunguje“

Po príchode vládnej garnitúry na čele s Igorom Matovičom po voľbách v roku 2020 bolo typické to, že sa nová, vizionárska vláda oháňala, dnes už s notoricky známym slovným spojením: „lebo Fico“. Vtedy by sa to dalo ešte chápať, keďže vtedy sa tomu ešte dalo veriť, že musí nová vláda, niečo nedokonalé naprávať. Dalo by sa to veriť i pár mesiacov po tom, ale nedá sa tomu veriť tri roky po uchopení kormidla, že za aktuálny stav stále môže Robert Fico či strana Smer.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Progresívne milodary
  2. Premiér a šéf polície absolútne zlyhali

„Tvrdiť, že v roku 2023 v septembri, môže za niečo, nie len za to čo sa deje teraz s migrantmi, ale za čokoľvek Robert Fico, Robert Kaliňák, alebo ktokoľvek zo Smeru, to je taká tá hlúpa barlička, ktorú používajú politici, ktorí nevedia urobiť sebareflexiu, nevedie pomenovať svoje vlastné zlyhania a tak sa stále vyhovárajú na Smer, lebo Smer, lebo Fico. Takto to však nefunguje a ľudia to vidia,“ uviedla Monika Beňová.

Boj o demokraciu?

Súperi Smeru, najmä súperi Roberta Fica dlhodobo prezentujú, že návratom jeho do čela našej krajine príde koniec demokracie na Slovensku. Okrem toho hovoria, že Fico uvalí na našu krajinu „embargo“, a že sa definitívne izolujeme voči západným krajinám. Jaroslav Naď, Eduard Heger či Micha Šimečka hovoria dokonca o tom, že sa budeme uberať smerom k Rusku. Tieto fakty však dlhodobo samotná strana a jej predseda vyvracajú. Strana Smer je proti zbrojeniu Ukrajiny vo vojne s Ruskom, avšak jeho agresiu voči nášmu východnému susedovi odsúdili. Okrem toho sa dlhodobo prezentuje zahraničnou politikou na „všetky svetové strany“. Čo je pre Slovensko bezpochyby tou najlepšou stratégiou. Predsa len na východe sú rovnako dôležití partneri ako na západe. Najmä Čína či India.

Zdroj: yt/eReport

Kontaktná kampaň

To čo už niekoľko mesiacov ukazujú prieskumy voličských preferencií, že strana Smer je tým najväčším a najhorúcejším ašpirantom na víťazstvo blížiacich sa parlamentných voľbách sa deje i priamo v uliciach. Opozičná strana so svojimi predstaviteľmi v rámci kampani cestuje po celom Slovensku, kde sa stretáva s občanmi. Na tieto volebné mítingy chodia stovky až tisícky ľudí. To značí to, že Smer má veľkú popularitu naprieč krajinou.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Beňová pre eReport: Lebo Fico, lebo Smer nefunguje! Ľudia nie sú slepí

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php