eReport.sk
Kriminálny úrad Finančnej správy s českými a poľskými kolegami rozložila skupinu pašerákov cigariet, foto:tasr

KÚFS s českými a poľskými kolegami rozložil skupinu pašerákov cigariet

Kriminálny úrad finančnej správy (KÚFS) spolu s kolegami z Ústredného úradu vyšetrovania policajného zboru (CBŠP) Poľska a Colnej správy Českej republiky rozložil organizovanú zločineckú skupinu obchodujúcu s nelegálnymi tabakovými výrobkami. Zadržaných bolo 19 osôb, medzi nimi aj hlavný organizátor. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia týchto inštitúcií.

Koordinovanú policajnú akciu s názvom BOB uskutočnil medzinárodný vyšetrovací tím ešte v septembri. Okrem zadržaných osôb bolo zaistených aj päť miliónov kusov nelegálnych cigariet, finančná hotovosť, výrobné linky a komponenty na spracovanie tabakových výrobkov. Cigarety mali smerovať najmä do štátov EÚ.

Kriminálny úrad finančnej správy tak má za sebou historicky najrozsiahlejšiu akciu, do ktorej sa zapojil. „Teší ma, že vďaka tejto spolupráci sa nám podarilo rozložiť organizovanú skupinu, ktorej nelegálny biznis presiahol hranice troch štátov. Finančná správa má za sebou enormne úspešný rok v odhaľovaní takejto nelegálnej trestnej činnosti a toto je len ďalší dôkaz o tom, že obchodu s nelegálnym tabakom u nás odzvonilo,“ skonštatoval prezident slovenskej finančnej správy Jiří Žežulka.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

KÚFS s českými a poľskými kolegami rozložil skupinu pašerákov cigariet

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport