eReport.sk
Peter Pellegrini, foto:tasr

Kto tu klame! Bol Grendel naozaj až dvakrát pozitívny na koronavírus?


Malo to byť tajomstvo, ale bývalý premiér a ešte stále podpredseda parlamentu Peter Pellegrini (HLAS) to vykričal na celé Slovensko. Ďalší podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OĽANO) bol podľa jeho slov pozitívne testovaný na prítomnosť COVID-19. A nebolo to vraj prvý raz.

„Pán podpredseda Grendel na základe nejakého nátlaku a až po niekoľkých dňoch informoval mňa osobne, že bol pozitívne testovaný, hoci pred tým som sa s ním stretol ešte na rokovaní národnej rady. Neboli informovaní poslanci plošne, nebolo absolútne okamžite informované celé vedenie parlamentu,“ posťažoval si Pellegrini, podľa ktorého je na záberoch z rokovania vidieť, ako mal Grendel problém čítať pre kašeľ. „A nebolo to podľa mňa prvýkrát, čo bol tento pán pozitívne testovaný,“ pridal expremiér. Samotný Grendel sa na svojej sociálnej sieti vyjadril iba k jednému testovaniu na COVID-19, ktoré mal podstúpiť 30. septembra. Spýtali sme sa ho preto, či je pravda, že už bol v minulosti pozitívne testovaný. Podpredseda národnej rady však zahmlieval: „Všetky relevantné skutočnosti som zverejnil na svojej facebookovej stránke.“ Je tak možné, že ak by bol v minulosti pozitívne testovaný, politik to skrátka dnes už nepovažuje za relevantnú skutočnosť, o ktorej sa treba baviť. Pellegrinimu vyčíta, že to na neho vytiahol, keď boli dohodnutí, že to ostane „medzi chlapmi“.

Bývalý smerák však porovnal Grendelov prístup s ostatnými pozitívne testovanými poslancami. „Doteraz boli asi dvaja alebo traja. Okamžite to oznámili a neprišli viac na rokovanie parlamentu,“ povedal Pellegrini, podľa ktorého mali všetci poslanci i zamestnanci národnej rady právo vedieť, že bol Grendel pozitívne testovaný. Gábor Grendel na sociálnej sieti vysvetlil, že postupoval podľa pokynov, ale ani raz vo svojom príspevku jasne nenapísal, že výsledok jeho testu bol pozitívny. Možno keby politici otvorene hovorili o tom, aké to je byť pozitívne testovaný, bolo by v spoločnosti menej osočovania tých, ktorí si tým tiež prešli.

Zdroj foto: tasr, sita

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kto tu klame! Bol Grendel naozaj až dvakrát pozitívny na koronavírus?

KOMENTOVALI STE: