eReport.sk
Sprostredkovateľom mieru by mohla byť Čína
Český prezident Miloš Zeman. Foto: tasr/ap

Prezident Zeman naznačil, že za zhoršenými vzťahmi medzi ČR a SR je Česká informačná služba


Český prezident Zeman sa na krátkom brífingu po stretnutí s Petrom Pellegrinim vyjadril k aktuálnym témam. Vyjadril ľútosť nad počínaním si českej polície, ktorá odmieta vyvodzovať dôsledky z prejavov, v ktorých autori schvaľujú atentát na slovenského premiéra. Diplomaticky ale jasne zhodnotil aj prezidentku Zuzanu Čaputovú. Povedal, že kvality dobrého prezidenta nie sú v tom, byť „slušný“.

Poľutovanie nad postupom českej polície

Brífing Miloša Zemana, Zdroj: eReport, YouTube

Miloš Zeman na brífingu po stretnutí s Petrom Pellegrinim oznámil, že slovenský prezident sa zúčastní osláv jeho 80. narodenín v južných Čechách. Zároveň verejnosti prezradil, že si s Petrom Pellegrinim potykal.

Zeman vyjadril ľútosť nad postupom českej polície ohľadom vyjadrení o atentáte na R. Fica. O tom, čo sa udialo, sme informovali aj v eReporte. Česká polícia nemieni nijak postihovať výroky schvaľujúce útok na slovenského premiéra.

Od prezidenta sa neočakáva len slušnosť

Miloš Zeman odsúdil rozhodnutie vlády Petra Fialu ochladiť vzťahy so Slovenskou republikou. Upozornil však aj na to, že posledné vyjadrenia českého premiéra P. Fialu sú už iné ako tie, ktoré zvykol mávať v minulosti. Fiala sa totiž pred časom vyjadril, že situácia na Ukrajine nemá vojenské, ale diplomatické riešenie.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. prezident SR Peter Pellegrini zamieril podľa tradície na svoju prvú zahraničnú cestu do Českej republiky
  2. prezident SR Peter Pellegrini
  3. Slovenský prezident Peter Pellegrini sa v stredu večer v Bruseli stretol s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou
  4. Žiadny tesný výsledok, ale suverénne víťazstvo! Ficov Smer valcuje súperov

Vyjadril sa aj k Zuzane Čaputovej. Prezident diplomaticky povedal, že od prezidenta sa neočakáva slušnosť, ale razantná, aktívna a úspešná politika. „Tak aby vstúpil do dejín ako ten, ktorý niečo dokázal. Nie len ako ten, ktorý bol slušný,“ povedal na margo kvalít dobrého prezidenta Zeman. Podľa neho má P. Pellegrini šance dobre obstáť pred históriou.

Podľa Miloša Zemana, vývoj česko – slovenských vzťahov závisí od toho, či do nich nebude vstupovať Česká informačná služba.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Prezident Zeman naznačil, že za zhoršenými vzťahmi medzi ČR a SR je Česká informačná služba

Odoberať
Upozorniť na
5 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre