eReport.sk
Volodymyr Zelenskyj a Emmanuel Macron v Kyjeve. Foto: tasr/ap

Kremeľ reaguje na Macronovo rozhodnutie: Západné zbrane len predĺžia utrpenie Ukrajincov!

Kremeľ reaguje na Macronovo rozhodnutie. Dodávanie západných zbraní na Ukrajinu len sťaží Ukrajincom život, vyhlásil v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Kremeľ reaguje na Macronovo rozhodnutie

„Tieto dodávky v zásade nič nezmenia… iba predĺžia utrpenie ukrajinského ľudu,“ uviedol Peskov pre novinárov. Reagoval tak na otázku týkajúcu sa rozhodnutie Francúzska poslať na Ukrajinu obrnené vozidlá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron oznámil rozhodnutie dodať Ukrajine francúzske obrnené vozidlá AMX-10 RC minulý týždeň. Macron pritom podľa Peskova ostáva naďalej v kontakte aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Podľa hovorcu Kremľa je kontakt prezidentov „napriek rozdielom užitočný“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vadym Prystajko.
  2. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
  3. Tehlička zlata.
  4. Ruský prezident Vladimir Putin.
  5. Rastislav Káčer

Ruský útok na Kramatorsk

Peskov sa vyjadril aj k ruskému útoku na ukrajinské mesto Kramatorsk, pri ktorom podľa ruského ministerstva obrany zahynulo 600 ukrajinských vojakov. Podľa starostu Kramatorska a reportérov agentúru Reuters na Ukrajine však pri útoku nezomrel nikto. Kremeľ však podľa Peskova informáciám ruského rezortu obrany „plne dôveruje“.

Peskov tiež označil za nepravdivé tvrdenie tajomníka ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany (RNBO) Olexija Danilov. Ten minulý týždeň uviedol, že námestník šéfa ruskej prezidentskej kancelárie Dmitrij Kozak rokoval s európskymi predstaviteľmi o potenciálnej mierovej dohode, všíma si britský denník The Guardian.

Macron: Francúzsko pošle Ukrajine ďalšie raketové systémy

Francúzsko vyzbrojuje Ukrajinu. Tej dodalo nedávno raketomety a iné zbrane a začiatkom budúceho roka jej pošle ďalšie, uviedol francúzsky prezident Emmanuel Macron v interview odvysielanom v utorok. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AFP.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kremeľ reaguje na Macronovo rozhodnutie: Západné zbrane len predĺžia utrpenie Ukrajincov!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti