eReport.sk
Milan Krajniak (Sme rodina)
Milan Krajniak (Sme rodina). Foto: tasr

Krajniaka kritizujú jeho bývalí kolegovia! Chcú, aby pomohol rodičom samoživiteľom

Zdá sa, že novšia generácia KDH sa bez váhania púšťa do súboja s bývalými straníckymi kolegami. Kritiku si tentokrát vyslúžil minister práce, sociálnych vecí a rodiny M. Krajniak. Kresťanskí demokrati mu vyčítajú medzery v zákone o sociálnom poistení.

Mimoparlamentné KDH žiada ministra práce Milana Krajniaka (Sme rodina), aby pomohol rodičom samoživiteľom. Právnička a členka predsedníctva KDH Martina Holečková upozornila na dieru v zákone v časti o ošetrovnom člena rodiny (OČR). Keď ochorie dieťa, ktoré má 11 rokov, rodičovi vypíše lekár OČR, a ten sa môže o svoje dieťa adekvátne postarať v domácom prostredí. Ak dieťa má 12 rokov, rodič už automaticky nemá u lekára nárok na OČR. Lekárka, tímlíderka pre zdravotníctvo a členka predsedníctva hnutia Monika Kolejáková sa domnieva, že štát sa takto formulovaným zákonom zbavil zodpovednosti a plne ju preniesol na plecia lekára.

Kritike sa nevyhol

„Pri takto formulovanom zákone riešia lekári niekoľko konfliktov. Jeden z nich je reakcia rodiča, ktorému odoprieme právo postarať sa o dieťa, na druhej strane majú obrovský časový konflikt stanoviť správnu diagnózu, liečbu a predikovať, čo sa udeje so zdravotným stavom. Ďalej ako tento zdravotný stav ovplyvní neprítomnosť alebo prítomnosť rodiča, ktorý by sa mal o dieťa postarať, či spoluprácu pri liečbe. Zároveň preberá veľmi veľkú zodpovednosť za budúci zdravotný stav dieťaťa,” konštatovala.

Viac z domácej politiky:

  1. Romana Tabák (OĽANO).

Máme niekoľko návrhov, ako situáciu riešiť. Môžeme hovoriť o zriadení opatrovateľskej služby alebo dobrovoľníckej služby, ktorá bude poskytovať starostlivosť o maloleté deti. Alebo sa skúsme pozrieť na náš zákon a zmeniť ho, pokúsme sa zvýšiť vekovú hranicu v tomto prípade,” dodala Holečková.

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajniaka kritizujú jeho bývalí kolegovia! Chcú, aby pomohol rodičom samoživiteľom

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport