eReport.sk
foto: shutterstock

Krajčí už povolil megadodávku: Mieria k nám desaťtisíce balení Ivermektínu!

Veľká várka Ivermektínu je už na ceste na Slovensko! Minister zdravotníctva Marek Krajčí povolil ďalší dovoz liekov na liečbu Covid-19. Šéf rezortu schválil doteraz najväčší nákup liečiv s účinnou látkou Ivermektín. Časť z desiatok tisíc balení by mala prísť na Slovensko už budúci týždeň.

Rezort zdravotníctva na sociálnej sieti informuje, že tieto lieky môžu pomôcť v boji proti Covidu, ale dodáva, že stále platí, že najdôležitejšie je sa pred vírusom chrániť, vyhýbať sa kontaktom s ľuďmi a nosiť rúško alebo respirátor. Upozorňuje tiež, že pred použitím lieku sa majú pacienti poradiť so svojím lekárom.

Zásielka je pripravená

Na Slovensko dorazí v blízkej dobe najväčšia dodávka liečiv s účinnou látkou Ivermektín. Povolenie na terapeutické použitie vydali pre 20-tisíc kusov neregistrovaného lieku Ivermektín, 30-tisíc balení Ivermexu a taktiež 30-tisíc dávok Ermetinu. „Výrobca poslal objednávku na 30 000 kusov, ktoré sú k dispozícii a pripravené na odoslanie. Na Slovensku by mohli byť k dispozícii budúci týždeň,“ ozrejmila hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Minister Marek Krajčí tvrdí, že dodávky Ivermektínu komplikuje celosvetový dopyt po lieku. – Foto: tasr

Krajčí: Záujem o liek má celý svet

Krajčí už schválil dodávky ivermektínu pre nemocnice a prvých niekoľko tisíc balení aj pre lekárne. „Dodávky prichádzajú postupne, je na distribútorovi, ako rýchlo ich vie následne dodať, čo ministerstvo zdravotníctva nevie ovplyvniť,“ priblížil minister s tým, že dopyt po týchto liekoch je celosvetový. „Na Slovensku reagujeme rýchlo na základe odporúčaní hlavných odborníkov pre jednotlivé medicínske oblasti, nakoľko nielen účinnosť, ale aj bezpečnosť pacienta je pre nás na prvom mieste,“ uzavrel.

Na Slovensko tiež v pondelok prišli aj ďalšie desaťtisíce kusov lieku Isoprinosine. „Ide o zvýšenie oproti pôvodnému množstvu v celkovom počte takmer 43-tisíc kusov,“ uviedla Eliášová.


    


     


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Krajčí už povolil megadodávku: Mieria k nám desaťtisíce balení Ivermektínu!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti