Do embarga pred druhým kolom prezidentských volieb chýbajú na Slovensku už iba hodiny. Kto chce čo-to o niektorom z oboch kandidátov ešte ľuďom povedať má na to poslednú možnosť. Čo sa ešte Slováci dozvedia o Petrovi Pellegrinim či Ivanovi Korčokovi? Najmä nad tým druhým sa však stále viac sťahujú čierne mračná.
Odsúdili Navaľného, on sa mojkal s Lavrovom
Ivan Korčok je človek, ktorý rozhodne nie je nepopísaná kniha a už vôbec nie ľudový či nezávislý kandidát. Kto pozorne sleduje alternatívne médiá ten sa o ňom určite dozvie veľa zaujímavého, a rozhodne nie pozitívneho. Aký skutočne Ivan Korčok je o ňom prezradili mnohí, ktorí s ním buď spolupracovali, lebo s ním prišli do kontaktu ako novinári či bežní ľudia, alebo počúvali jeho vyjadrenia, ktoré menil podľa potreby ako ponožky.
Mohlo by vás zaujímať:
Na Ivana Korčoka vytiahol v zostrihu videa zopár zaujímavých informácií aj exminister školstva Juraj Draxler. V roku 2014 bol Ivan Korčok za vlády Roberta Fica splnomocnencom vlády SR pre predsedníctvo SR v Rade EÚ a krátko po odsúdení ruského opozičného politika Sergeja Navaľného si s úsmevom podával ruku s vtedajším ruským ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom. Ivan Korčok obhajoval aj kauzu agentúry Evka, ktorá zarobila na našom predsedníctve EÚ v roku 2016.
Žoldnier a sluha mnohých politických strán
V roku 2016 ministerstvo zahraničných vecí uskutočnilo veľkolepú akciu na predstavenie loga slovenského predsedníctva EÚ. Jej organizáciu zverilo dovtedy málo známej agentúre Evka. Kým za samotné logo zaplatilo dizajnérovi, vtedy študentovi Vysokej školy výtvarných umení, len 23-tisíc eur, agentúra Evka zinkasovala takmer 160-tisíc. Viaceré médiá vtedy poukazovali na to, že nebolo celkom jasné, na čo išli ďalšie peniaze. Napríklad operná speváčka Adriana Kučerová potvrdila, že jej honorár neplatila Evka, ale ministerstvo zahraničných vecí. On sám na tom ale žiadnu vinu necíti.
Ako vtedajší štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí za Smer-SD tvrdil, že zmluvy umelcom nemusia byť zo zákona zverejnené. „Na to, aby slovenské predsedníctvo mohlo fungovať sme museli použiť túto výnimku a nezdieľam váš názor, že toto bola účelová záležitosť,“ bránil sa v tom čase Ivan Korčok, ktorý si až do dnešného dňa zvykol prezliekať stranícke kabáty podľa potreby. Doma ich má hneď niekoľko. Ako žoldnier slúžil mnohým politickým stranám, od HZDS, SDKÚ, SMER – SSD až po SaS. Svoje zahranično-politické postoje vždy prispôsoboval aktuálnej politickej situácii, veď slúžil za Mečiara, Dzurindu, Fica, Radičovej, Pellegriniho, Matoviča aj Hegera.
KOMENTÁRE ČLÁNKU :
VIDEO Korčokova prikrátka pamäť, Draxler na jeho minulosť ale nezabudol