eReport.sk
Andrej Danko
Podpredseda Národnej rady SR a predseda SNS Andrej Danko. Zdroj: tasr

V súvislosti s nehodou Andreja Danka kontrola ukázala pochybenia, potvrdil rezort vnútra


Andrejovi Dankovi sa svojou autonehodou podaril faux pas, ktorý zdvihol celú opozíciu zo stoličiek a divže sa nepokúsili o prevrat. Je prirodzené, že sa im takéto niečo hodilo pri útokoch na koalíciu, minister vnútra ich však upokojil, že všetko bude náležite vyšetrené a nič sa pod koberec zametať nebude. A to sa aj deje.

Vyšetrovanie stále prebieha

V súvislosti s januárovou dopravnou nehodou podpredsedu parlamentu Andreja Danka (SNS) kontrola ukázala, že došlo k pochybeniam, ktoré zatiaľ nie je možné špecifikovať. Pre TASR to uviedol hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann. Televízia JOJ informovala o tom, že malo dôjsť k potrestaniu radových policajtov. Ministerstvo vnútra to pre TASR nepotvrdilo. „Kontrola v uvedenom prípade zistila určité pochybenia, o ktorých v tejto chvíli nie je možné informovať, keďže aj protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré ešte stále prebieha,“ uviedol pre TASR Neumann s tým, že vyšetrovanie dozorujúcej prokuratúry by malo byť v najbližšom čase ukončené.

Kontrola v uvedenom prípade zistila určité pochybenia, o ktorých v tejto chvíli nie je možné informovať, keďže aj protokol kontroly je súčasťou vyšetrovania, ktoré ešte stále prebieha.

Matej Neumann, hovorca Ministerstva vnútra SR

„Následne budeme informovať aj o postupe polície pri tejto nehode,“ dodal Neumann. Prezídium Policajného zboru (PZ) k prípadu naďalej nemôže poskytovať bližšie informácie. „Naďalej platí pokyn príslušnej prokuratúry o neposkytovaní informácií v danej veci, aby nedochádzalo k ovplyvňovaniu prebiehajúceho konania,“ uviedli pre TASR z odboru komunikácie a prevencie Prezídia PZ. K dopravnej nehode došlo 11. januára večer v bratislavskej Dúbravke.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Politizácia trestného práva
  2. Ľudia vás nechcú!

Danko mal podľa svojich slov dostať šmyk a naraziť do semafora. Po príchode hliadky sa na mieste nenachádzal. Dychovej skúške sa podľa polície podrobil v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. Danko sa za incident ospravedlnil a deklaroval, že škodu zaplatí. Kontrolu postupu policajtov nariadil policajný prezident Ľubomír Solák. Spolu s ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom (Hlas-SD) avizovali, že po ukončení zverejnia detaily vyšetrovania nehody aj kamerové záznamy.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

V súvislosti s nehodou Andreja Danka kontrola ukázala pochybenia, potvrdil rezort vnútra

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE: