eReport.sk
Poslanec za SaS, Miroslav Žiak, foto: tasr

Koniec koalície ako ju poznáme? Sulíkov poslanec už hovorí o menšinovej vláde!

Chvíľu to už už vyzeralo, že by všetky spory v súčasnej vláde mohli byť zažehnané. Dokonca aj minister hospodárstva Richard Sulík tvrdil, že majú s financmajstrom Igorom Matovičom pracovné vzťahy a vedia sa dohodnúť. Lenže potom prišla reforma súdnictva.

Z reformy súdnej mapy z dielne ministerstva Márie Kolíkovej parlament posunul do druhého čítania len zlomok. Kto by si bol myslel, že kameňom úrazu budú poslanci za OĽANO, keďže ich stranícky šéf má otvorený problém s Kolíkovou, ten by sa poriadne mýlil. „Kolegovia z OĽANO cítia krivdu, že všetci okrem jedného hlasovali ZA, a že si kritiku nezaslúžia. Majú pravdu,“ uznala poslankyňa Vladimíra Marcinková, ktorá bola po hlasovaní rozčarovaná.

Sulík zvolal tlačovku, kde si nedával servítku pred ústa a povedal, čo si myslí o Sme rodina. – Foto: fb/stranasas

„Táto koalícia si už nikdy nemôže pripisovať prívlastok protikorupčná,“ uviedla. Reformu mali „zarezať“ totiž aj poslanci za vládne strany Za ľudí a Sme rodina. Servítku pred ústa si nebral poslanec za SaS Miroslav Žiak. „Čo hovoríte na menšinovú vládu bez Sme rodina a Za ľudí? Dnes opätovne Sme rodina a polovica, teda dvaja poslanci Za ľudí, nehlasovali za dôležitú reformu. Slovensko tak môže prísť o cca 500 miliónov eur,“ nechal sa počuť na sociálnej sieti. Na stranu Borisa Kollára si pofrflal aj Žiakov stranícky šéf.

Podľa Sulíka je strana Borisa Kollára v koalícii niečo ako nádor na krku. – Foto: tasr

Opätovne si kladiem otázku, na čo je strana Sme rodina v koalícii? Je tu prakticky úplne zbytočná,“ rozčuľoval sa na tlačovej konferencii Sulík. „U mňa sa upevňuje pocit, že v koalícii sú úplne zbytoční. Asi ako nejaký nádor na krku,“ zaklincoval. „Nevidím veľký zmysel v tom, aby boli v koalícii, ale je to ich rozhodnutie,“ uzavrel s tým, že SaS z koalície odchádzať nebude.

Čítajte viac:

  1. Richard Sulík
  2. Mária Kolíková
  3. Predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO).
  4. Uprostred Michal Šipoš, šéf poslancov OĽANO.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Koniec koalície ako ju poznáme? Sulíkov poslanec už hovorí o menšinovej vláde!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti