tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško.
Na snímke nový komisár pre deti Jozef Mikloško. Foto: tasr

Komisár pre deti Mikloško: Plánuje zrealizovať výskum, v ktorom bude zisťovať názory 1200 detí

Nový komisár pre deti Jozef Mikloško plánuje v októbri zrealizovať výskum, ktorý bude mapovať názory 1200 detí. Jeho výsledky by mal mať už v novembri. Výskum Mikloško považuje za základ pre svoju ďalšiu prácu v prioritných oblastiach, priblížil pre TASR.

„Bude zisťovať názory detí – čo ich teší, čo, naopak, trápi, čoho sa boja, čo oni pokladajú za ich reálne problémy, čo by podľa ich názoru zlepšilo ich život,“ priblížil komisár. Deti chce v prvom rade počúvať a ich názory rešpektovať.

Od začiatku svojej pôsobnosti na Úrade komisára pre deti do konca júna prijal Mikloško 56 podnetov. „Všetky som pridelil odborným pracovníkom, ktorí v jednotlivých prípadoch aktívne konajú,“ uviedol komisár s tým, že podnety sú momentálne otvorené.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. šport
  2. Na snímke ponuka na odvoz do Prahy z hraničného priechodu Vyšné Nemecké pre utečencov z Ukrajiny na jednom z áut zaparkovanom neďaleko štátnej hranice.
  3. hranice ukrajina
  4. Na snímke výbuch po leteckom útoku izraelskej armády na vojenskú základňu Hamasu v meste Chán Júnis na juhu pásma Gazy v utorok 19. apríla 2022.

Medzi nosnými témami riešených podnetov sú podľa Mikloška zverenie dieťaťa do osobnej starostlivosti po rozvode či rozchode rodičov a dodržiavanie režimu stretávania sa s deťmi. Ďalšími sú šikana v škole, najmä detí medzi sebou, a nedostatok kapacít v materských školách. „Niekoľko podnetov bolo ohľadom riešenia konkrétnych problémov ukrajinských detí na Slovensku,“ doplnil komisár.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komisár pre deti Mikloško: Plánuje zrealizovať výskum, v ktorom bude zisťovať názory 1200 detí

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku