eReport.sk
Komička bude trvalo súčasť relácie Silná zostava, foto: instagram

Komička Simona Salátová odsúdila súťaž Miss: Nevnucujte predstavu, že len toto je skutočná krása!

Stand-up komička, ktorá dlhodobo bojuje proti “bodyshamingu” sa pozastavila nad súťažou krásy. „Máme málo porúch príjmu potravy?”

Včera večer diváci spoznali najkrajšiu Slovensku pre tento rok. Miss Slovensko predviedlo dvanásť dievčat, ktoré musia zapadnúť do vopred daných fyzických proporcii. Mali by sa blížiť mieram 90-60-90. Žiadna anomália nie je v tejto súťaži vítaná. Na televíznych obrazovkách ste sa v dvojhodinovom programe mohli pozerať na štíhle, perfektne nalíčené dvadsaťročné dievčatá, ktoré sa ako bonus predviedli ako tradícia káže, v plavkách. Program sa už dávno neteší takej obľube ako pred rokmi. Kritickým okom sa na neho pozrela aj komička Simona.

Grandiózna show

Tej príde vnucovať tento typ krásy scestné: „Máme málo prípadov porúch príjmu potravy u doslova detí? Prečo tam nemôže byť ukázaná aj normálna veľkosť ženy? Prečo nevieme prijať skutočnosť a diverzitu? Nikto, kto tam sedí sa tomu nečuduje,” zamýšľa sa Simona Salátová po vzhliadnutí súťaže. „Na dnes končím. Som úprimne nahnevaná. Niektorí viete, že celé leto makám na podcaste o bodyshamingu a počula som rôzne príbehy. A potom si pozriem túto grandióznu show a len s malou dušičkou môžem dúfať, že ju raz osveta v tejto oblasti predbehne. Nerozumiem tomu, že na Slovensku nevieme spraviť maličký krok smerom dopredu. Posunúť sa od stereotypizovania krásy na jediný druh a keby ste sa pýtali aký, tak vám ho v prime naservíruje jedna z najsledovanejších televízii. Pozerajte na mňa ako na kravu, ale vidieť toto nepomôže žiadnej žene alebo dievčaťu.” Simone začali fanúšičky ihneď reagovať a podelili sa o svoje skúsenosti.

Pozrite si názory v galérii!

Foto: instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komička Simona Salátová odsúdila súťaž Miss: Nevnucujte predstavu, že len toto je skutočná krása!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti