eReport.sk
Simona Salátová, foto: instagram

Komička Simona Salátová o domácom rozpočte. Má v zárobkoch poriadok?


Riešiť príjmy a výdavky sa musela naučiť ako mladistvá. Keďže nevyrastala so zlatou lyžičkou v ústach, aby mala ako prežiť od zárobku k zárobku musela zaviesť vo svojich financiách poriadok.

Zabávačka Simona Salátová známa najmä z relácie Silná zostava je na pódiu vždy vysmiata, ale má za sebou hrozivé detstvo. Otec ju, jej brata aj mamu mlátil celé roky. „Mala som možno päť šesť rokov, keď som si začala uvedomovať, že to, čo sa deje u nás doma, asi nie je normálne. Že by to tak byť nemalo. Že nie je v poriadku, ak otec bije mamu tak, až jej vybije zuby a má modriny po tvári. A keď bolo najhoršie a my s bratom sme mamu pred ním bránili, ušlo sa aj nám,“ spomína na časy, ktoré sa dnes radšej snaží z pamäti vytesniť.

Útočisko našla u starých rodičov. Keď zomreli, vyrastala v detskom domove. Keď mala pätnásť rokov žila s tetou. Tá však mala sama napätý rozpočet a tak si Simona musela začať zarábať. Vtedy sa prvýkrát stretla s pojmom domáci rozpočet: „S domácim rozpočtom som sa prvýkrát stretla keď som mala asi 15-16 rokov. Pretože som bývala s tetou, ktorá nás dostala po starých rodičoch a nemala veľmi veľa času na nás a financie, takže som si už odvtedy musela financie riešiť sama a vedieť, keď zarobím ako sprievodkyňa na hrade tridsať eur musí ísť päť eur na autobus aby som mohla jazdiť a začala som chápať princípy. Že nemôžem všetko minúť naraz. Postupne sa to vyvíjalo,“ priznala mama šesťročného syna v relácii Peniaze.

Prehľad nemá

Komička stále pracuje na tom aby získala vo svojich financiách prehľad. Zatiaľ sa jej to nedarí: „Snažím sa o to už niekoľko mesiacov, keďže pracujem v umeleckej brandži ešte aj po tomto covid období kedy som bola rada, že niečo prišlo, nevedela som, z ktorého mesiaca. Len sa človek snaží aj niečo odložiť všetko mať zaplatené, ale žiabohu nemám prehľad,“ priznala sa.

Je to prínos

Rovnováhu chce nájsť a pracuje na tom. Mať prehľad je nie len zodpovedné, ale aj uberá na strese: „Domáci rozpočet je súčasť zodpovedného a pokojného človeka. Lebo keď neviete kde ste koľko minuli, kde zarobili a čo si môžete dovoliť, ste v permanentnom strese. A nie je niekedy úplne príjemné sa pozrieť na tie výdavky, ale dá to pocit, že viem na čom som. A ja mám rada, keď viem na čom som.“

Foto: instagram

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komička Simona Salátová o domácom rozpočte. Má v zárobkoch poriadok?

Dnes…

Aktuálne