eReport.sk
Medzi komičkou Simonou a tenistkou to stále vrie, foto: instagram

Komička Simona o Cibulkovej: „Zaráža ma arogancia z jej strany. Správanie k „nižšej vrstve“ ľudí.”

Verejná diskusia Silná zostava, moderátorkou ktorej je Veronika Cifrová Ostrihoňová, má stále dozvuky. Spustila emocionálne napätie medzi stand-up komičkou a bývalou tenistkou. Účty si začali po odvysielaní vybavovať cez statusy na sociálnych sieťach. Komička totiž pred kamerou športovkyňu potrápila otázkami na telo. Dokonca sa zaujímala, či má vôbec nejakú empatiu.

Prízemným vtipom sa do celej kauzy zamiešal aj raper Rytmus, ktorý šíril nevhodný typ humoru. Stačilo mu robiť si posmech zo Simoninej postavy. Tento typ humoru Veronika Cifrová Ostrihoňová odsúdila. Nezaujímalo ju, či sa dostane do sporu s “drsným” raperom: „Myslím, že takzvaný body shaming je nevhodný a neakceptovateľný pri akejkoľvek debate a pri akomkoľvek človeku, či mužovi, či žene,” vyjadrila sa pre eReport moderátorka. Aj keď Simona napísala, že kauza je už pre ňu uzatvorená, odkázala mu cez Instagram, že ho má hlboko v jej veľkej …, rozhodla sa prehovoriť. „Som tiež len človek a každá žena má svoje momenty, keď sa cíti neistá,“ hovorí stand-up komička Simona Salátová na margo Rytmusovho body shamingu.

Nevie jej prísť na meno

V diskusii hostia rozoberali exotické relaxačné dovolenky. Cestovanie počas pandémie. Dominika Cibulková sa vtedy vrátila z Maldív, a tak na svojom poste hájila dovolenkovanie. Stand-up komička Simona Salátová jej ospravedlnenia neprijímala a dávala jej pálčivé otázky: „Ako sa cítiš na dovolenke, keď tu zomierajú ľudia a zdravotníci sú v pohotovosti? Tiež by si chceli ísť oddýchnuť, ale nemôžu,” spytovala sa. Tenistka pri mnohých odpovediach tápala a hľadala vhodné slová. Vysvetlila to tým, že oponentka nemala žiadne argumenty: „Nie, neodišla som v slzách, pretože na to nebol najmenší dôvod, odišla som so vztýčenou hlavou a absolútne si stojím za vecami, ktoré som povedala, len je pravda, že mi občas došli slová k nemiestnym poloargumentom panej v zelenom a občas som sa cítila nie ako v “intelektuálnej“ diskusnej relácii, ale ako v krčme tretej cenovej skupiny.”

Má na triku viacero kixov

Simona Salátová priznáva, že od svojho hosťa očakávala pokornejšie správanie a väčšiu spolupatričnosť s občanmi, ktorí už celé mesiace poriadne nevystrčili päty z domu. ,,Asi to bude tým, že Dominika má na triku viac kiksov ako len tú dovolenku. A opakujem, tu nejde o dovolenky, ale o aroganciu niektorých ľudí,” povedala v rozhovore pre Refresher. Simona tvrdí, že svojej oponentke rozhodne nič nezávidela. Avšak len krátko pred živým prenosom došlo v jej okolí k smutným udalostiam, preto mala na celú záležitosť omnoho osobnejší pohľad: „Tým, že súhlasila, že do toho pôjde, a sadla si tam, bol pre mňa signál, že chce môj názor počuť a chce sa o tom rozprávať. Ja som zastávala názor, ktorý vnímam u väčšiny svojho okolia. V ten deň sa navyše udiali v životoch mojich priateľov tragické udalosti v súvislosti s koronavírusom, takže som to vnímala o to emotívnejšie,” odhalila v rozhovore.

,,Nie je to vôbec kvôli tomu, že by som jej niečo závidela. A nebolo to len o tom cestovaní a mrzí ma, že sa tá debata upriamila len na to. Celkovo ma zaráža tá arogancia z jej strany a správanie k „nižšej vrstve“ ľudí. Akoby sa tí nevyvolení nemali právo vyjadrovať. Ja si myslím, že z mojej strany tam nebol žiaden lynč. Tie otázky som sa pýtala pokojne a snažila som sa len citlivo zistiť, aký je jej názor a z čoho pramení. Pre mňa je podstatou diskusie vyjadrenie názorov oboch strán, vypočutie a snaha pochopiť človeka s opačným názorom. V tomto prípade tam však nedošlo k nijakému pochopeniu” dodala sklamaná komička, ktorú mrzí, že diskusia vypálila inak, než pôvodne očakávala.

Neprejavila ľútosť

Cestujú mnohé známe osobnosti, ale za kritikou na adresu Cibulkovej si stojí: ,,Mrzí ma aj to, že Dominika sa ani raz v relácii, kde na to mala priestor, za svoje správanie neospravedlnila, alebo neprejavila akúkoľvek ľútosť. Ona prišla s veľmi sebavedomým pohľadom a mne tam práve chýbal nejaký akt ospravedlnenia a spolupatričnosti. Očakávala som od nej úplne inú reakciu.“ Simona čakala na empatické gesto či ospravedlnenie. Nedočkala sa: ,,Myslím si, že nielen ja som na to čakala. Veronika Ostrihoňová, ktorá diskusiu moderovala, jej tam niekoľkokrát kládla otázky, v ktorých jej ponúkala možnosť obhájiť a ospravedlniť sa. Keď sa jej opýtala na to, ako vníma kritiku ľudí, odpovedala slovami „úplne normálne“.

Zdroj: instagram


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Komička Simona o Cibulkovej: „Zaráža ma arogancia z jej strany. Správanie k „nižšej vrstve“ ľudí.”

2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti