tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Krava, dobytok, hovädzie, bitunok
Ilustračná snímka. Foto: tasr

Kollárov poslanec chce presadiť zavedenie tzv. farmárskeho bitúnka

Na Slovensku by sa mohla zaviesť kategória tzv. farmárskeho bitúnka. Navrhuje to poslanec Jaroslav Karahuta (Sme rodina) v novele zákona o veterinárnej starostlivosti, ktorú predložil na nadchádzajúcu septembrovú schôdzu Národnej rady (NR) SR.

Prevádzkovatelia potravinárskych podnikov by tak mohli uvádzať na trh mäso domácich kopytníkov a zveri z farmových chovov, ktoré bolo vyrobené a manipulovalo sa s ním v prevádzkarni, ktorá spĺňa požiadavky a bola schválená alebo podmienečne schválená.

Návrh zákona má upraviť požiadavky na schvaľovanie tzv. farmárskych bitúnkov na zabíjanie zveri z farmových chovov a domácich kopytníkov vrátane hovädzieho dobytka zabitých pod šírym nebom voľným projektilom. Schválené by mohli byť na základe hygienických požiadaviek ustanovených všeobecne záväzným právnym predpisom, ktorý vydá ministerstvo.

Predkladateľ v doložke vybraných vplyvov konštatuje, že je možné očakávať pozitívny vplyv na podnikateľské prostredie z dôvodu možnosti žiadať o schválenie malých farmárskych bitúnkov s povolenými výnimkami z legislatívnych požiadaviek Európskej únie (EÚ), pokiaľ ide o výrobu a rozrábanie mäsa domácich kopytníkov a farmového chovu. Účinnosť zákona navrhuje poslanec od 1. januára 2022.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollárov poslanec chce presadiť zavedenie tzv. farmárskeho bitúnka

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku