eReport.sk
Počas Kollárovej nehody sedela v aute aj jeho "kamarátka" Miroslava Fabušová. Viezť ju mal do lekárne. Foto: archív MF

Kollár si vo vládnej limuzíne viezol známu krásku. Obidvaja sú zranení

Šéf parlamentu Boris Kollár mal včera v podvečer vážnu dopravnú nehodu. Podľa informácii eReport.sk mu v aute robila spoločnosť známa kráska. Tá skončila takisto so zraneniami v nemocnici.

Kollára krátko po nehode previezli do bratislavskej nemocnice Sv. Michala. Neskôr ho tajne previezli na Kramáre. Šéf parlamentu má zlomený krčný stavec a čaká ho operácia. V nemocnici na Mickiewiczovej skončila aj Mirka Fabušová, známa bratislavská vizážistka, ktorá sedela s Kollárom v jeho vládnej limuzíne.

„Som na JIS-ke, ťažko teraz hovoriť, aké sú prognózy“ mala povedať bývalá účastníčka Miss pre PLUS7DNÍ. K tomu, čo robila v Kollárovej limuzíne sa vyjadrovať nechcela. Fabušovú, ako ďalšiu osobu v aute predsedu parlamentu však nespomenul premiér Igor Matovič. „Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie,“ povedal včera predseda vlády s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy. Auto so šéfom parlamentu išlo podľa neho na svetelnej križovatke na zelenú, keď do neho z boku vrazilo iné vozidlo idúce na červenú. Podľa našich informácií nebol šéf parlamentu pripútaný.

Podľa hovorcu ministerstva vnútra Petara Lazarova je osobný ochranca šéfa parlamentu zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvoval lekársku prehliadku. Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia nehody sú v súčasnosti predmetom objasňovania, informujú bratislavskí policajti na sociálnej sieti. „Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u oboch vodičov vylúčené“ uviedli.

Boris Kollár bol prevezený na Kramáre

„Predseda NRSR pán Boris Kollár bol prvotne prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. Aktuálne sa predseda parlamentu nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch v stabilizovanom stave a pri vedomí,“ povedala jeho hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že odhadovaná dĺžka rekonvalescencie pri jeho zranení je niekoľko týždňov. Má zlomený druhý krčný stavec.

Kam mal Kollár namierené?

Rozhodnutie o programe, cieli cesty i pasažieroch v aute s vodičom z Úradu na ochranu ústavných činiteľov je plne v kompetencii ústavného činiteľa, ktorý túto možnosť využíva. Ozrejmila to hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. V súvislosti so sobotňajšou nehodou predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára zároveň uvidela, že jeho ochrankár mu okamžite poskytol prvú pomoc napriek tomu, že sám pri nehode utrpel zlomeniny rebier a poranenie hlavy.
„Pri dopravnej nehode utrpel osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby,“ priblížila hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Vodič podľa jej slov absolvoval lekárske vyšetrenia a neutrpel žiadne zranenia. „Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ dodala.

Záchranári pomáhali štyrom osobám, tri previezli do nemocnice

„Jedného z účastníkov transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezení do nemocnice. Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia odmietol,“ povedala krátko po nehode hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Na zraneného Kollára myslí aj jedna z matiek jeho detí Martina Sabbatini. Informáciu o nehode sa dozvedela od známych. „Myslíme na neho a posielame mu modlitby,“ odkázala Sabbatini.

Druhá z jeho matiek Andrea Heringová došla aj s deťmi a zvyškom rodiny včera večer priamo do nemocnice. Dovnútra ich však nepustili a tak znova všetci nastúpili do áut a odišli.

Foto: Vlado Benko jr., instagram MF


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár si vo vládnej limuzíne viezol známu krásku. Obidvaja sú zranení

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti