eReport.sk
Kollár
Boris Kollár, foto: tasr

Kollára tajne previezli do inej nemocnice, čaká ho operácia

AKTUALIZOVANÉ – Šéf parlamentu Boris Kollár mal včera v podvečer vážnu dopravnú nehodu. Podľa informácii eReport.sk má zlomený krčný stavec a čaká ho operácia. Zdá sa, že Kollár si v bratislavskej nemocnici poleží dlhšie.

Premiér Igor Matovič na sobotňajšej tlačovej konferencii v Námestove priblížil, že pri nehode sa zranil Kollár s jeho ochrankárom a vodičom.

„Predseda parlamentu, ako druhý najvyšší ústavný činiteľ, mal vážnu dopravnú nehodu v Bratislave. Bol zranený spolu so svojím ochrankárom a vodičom. Držíme týmto trom ľuďom palce, aby mali čo najmenšie dosahy na svoje zdravie,“ povedal Matovič s tým, že podľa jeho informácií nemali byť z ich strany porušené dopravné predpisy. Auto so šéfom parlamentu išlo podľa neho na svetelnej križovatke na zelenú, keď do neho z boku vrazilo iné vozidlo idúce na červenú. Podľa našich informácií nebol šéf parlamentu pripútaný.

Podľa hovorcu ministerstva vnútra Petara Lazarova je stav predsedu parlamentu Borisa Kollára stabilizovaný. „Momentálne je na vstupných vyšetreniach na urgentnom príjme v Nemocnici sv. Michala. Je pri vedomí,“ povedal včera večer Lazarov.
Osobný ochranca šéfa parlamentu je podľa jeho slov zranený ľahko a vodič Úradu pre ochranu ústavných činiteľov taktiež absolvoval lekársku prehliadku.
Presné príčiny, okolnosti, ako aj miera zavinenia nehody sú v súčasnosti predmetom objasňovania, informujú bratislavskí policajti na sociálnej sieti. „Požitie alkoholických nápojov bolo vykonanou dychovou skúškou u oboch vodičov vylúčené“ uviedli.

„Predseda NR SR Boris Kollár bol účastníkom dopravnej nehody. Spolu so šoférom, príslušníkom Úradu na ochranu ústavných činiteľov, boli prevezení do nemocnice na ďalšie vyšetrenia. Predseda parlamentu je pri vedomí. Momentálne sa podrobuje lekárskemu vyšetreniu, rozsah zranení nie je zatiaľ známy,“ uviedla jeho hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že v tejto chvíli nebudú poskytovať bližšie informácie.

Boris Kollár bol prevezený na Kramáre

„Predseda NRSR pán Boris Kollár bol prvotne prevezený do Nemocnice sv. Michala, kde absolvoval základné vyšetrenia. Aktuálne sa predseda parlamentu nachádza v Univerzitnej nemocnici na Kramároch v stabilizovanom stave a pri vedomí,“ povedala jeho hovorkyňa Michaela Jurcová s tým, že odhadovaná dĺžka rekonvalescencie pri jeho zranení je niekoľko týždňov. Má zlomený druhý krčný stavec.

Boris Kollár mal dopravnú nehodu. Video: Facebook

Záchranári pomáhali štyrom osobám, tri previezli do nemocnice

„Jedného z účastníkov transportovali do nemocnice s viacerými poraneniami celého tela, tzv. polytraumou. Počas prevozu bol pri vedomí a v stabilizovanom stave. Ďalší dvaja zranení, muž a žena, si poranili hlavu a hrudník a boli taktiež prevezení do nemocnice. Štvrtý účastník nehody transport do nemocničného zariadenia odmietol,“ povedala krátko po nehode hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

kollár nehoda
Hasiči zasahujú po dopravnej nehode predsedu NR SR Borisa Kollára. Foto: tasr

Kam mal Kollár namierené?

Rozhodnutie o programe, cieli cesty i pasažieroch v aute s vodičom z Úradu na ochranu ústavných činiteľov je plne v kompetencii ústavného činiteľa, ktorý túto možnosť využíva. Ozrejmila to hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. V súvislosti so sobotňajšou nehodou predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára zároveň uvidela, že jeho ochrankár mu okamžite poskytol prvú pomoc napriek tomu, že sám pri nehode utrpel zlomeniny rebier a poranenie hlavy.
„Pri dopravnej nehode utrpel osobný ochranca zlomeniny rebier a tržné poranenie hlavy. Napriek tomu bezprostredne po nehode skontroloval stav predsedu NR SR Borisa Kollára, ktorý si vyžiadal okamžitú prvú pomoc, pri ktorej mu spriechodnil dýchacie cesty a kontroloval životné funkcie až do príchodu rýchlej zdravotnej služby,“ priblížila hovorkyňa Ministerstva vnútra SR Barbara Túrosová. Vodič podľa jej slov absolvoval lekárske vyšetrenia a neutrpel žiadne zranenia. „Program a cieľ cesty je plne v kompetencii chránenej osoby. Rovnako je výlučne na jej rozhodnutí aj to, kto sa bude spolu s ňou nachádzať ako pasažier v služobnom motorovom vozidle, ktoré užíva,“ dodala.
      

Parlamentní kolegovia želajú Borisovi Kollárovi skoré uzdravenie

„Veríme, že rozsah zranení bude čo najmenší a prajeme jemu aj ostatným zraneným čo najskoršie uzdravenie a veľa síl,“ uviedol predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Doplnil, že aj v týchto neľahkých časoch, keď Slovensko bojuje s ochorením COVID-19, je potrebné dávať si pozor na svoje zdravie i na cestách.

„Verím, že všetci účastníci tejto dopravnej nehody budú v poriadku a vyzdravejú sa. Podľa mojich informácií sú stabilizovaní. Pánovi predsedovi Kollárovi aj jeho ochranke prajem skoré uzdravenie,“ povedal Šeliga s tým, že aj táto situácia všetkým pripomína, že je potrebné dávať si na cestách pozor a byť opatrní.

„Držíme predsedovi NR SR palce a prajeme mu skoré uzdravenie. Veríme, že okrem neho bude v poriadku aj jeho ochrankár a vodič,“ reagoval Laurenčík.

Skoré uzdravenie Kollárovi želá aj expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) „S veľkým znepokojením som prijal informáciu o autonehode predsedu parlamentu Borisa Kollára. Žijeme hektické časy, uponáhľané a nervózne ktoré sa prenášajú do nášho profesionálneho výkonu. Želám svojmu parlamentnému kolegovi a jeho spolupracovníkom skoré uzdravenie,“ uviedol.
O nehodu sa zaujímala aj prezidentka. „Prezidentka Zuzana Čaputová bola informovaná o dnešnej vážnej dopravnej nehode predsedu NR SR Borisa Kollára a zaujímala sa o jeho zdravotný stav. Jemu, ako aj jeho vodičovi a členovi jeho ochranky prezidentka želá skoré uzdravenie,“ uviedol hovorca hlavy štátu Martin Strižinec.

Na nehodu reagujú aj matky jeho detí

Do nemocnice prišla aj Andrea Heringová. Foto: Vlado Benko jr.

Na zraneného Kollára myslí aj jedna z matiek jeho detí Martina Sabbatini. Informáciu o nehode sa dozvedela od známych. „Myslíme na neho a posielame mu modlitby,“ odkázala Sabbatini.
Druhá z jeho matiek Andrea Heringová došla aj s deťmi a zvyškom rodiny včera večer priamo do nemocnice. Dovnútra ich však nepustili a tak znova všetci nastúpili do áut a odišli.

Správu aktualizujeme.

Zdroj: tasr, foto: Vlado Benko jr.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollára tajne previezli do inej nemocnice, čaká ho operácia

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php