eReport.sk
Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina)
Boris Kollár (Sme rodina). Foto: tasr

Kollár sa vykrúca: Kvôli súdnej mape odísť z vlády neplánuje!

Hnutie Sme rodina ďalej rokuje s partnermi o reforme súdov a nemocníc. Zdôraznilo, že jeho predseda a šéf Národnej rady SR Boris Kollár nehovoril o odchode z koalície. V súvislosti s pondelkovým (11. 10.) rokovaním koaličnej rady a otázkou voľby komisárov pre deti a zdravotne postihnutých doplnilo, že k téme ešte budú mať aj poslanecký klub.
      
„Pán predseda nepovedal, že odchádza, povedal, že ak by ho aj chceli vyhodiť z koalície, tak kvôli tomu ľudí nepodrazí. Takže o reformách rokujeme ďalej,” uviedlo hnutie. Čo sa týka voľby komisárov, hnutie sa chce pozrieť na jednotlivých kandidátov a rokovať aj na klube. Vyjadriť sa preto hnutie plánuje až potom.

Šéf parlamentu Boris Kollár sa ešte v pondelok počas výjazdu vo Vranove nad Topľou vyjadril, že súčasný návrh reformy súdnej mapy nepodporí, ani keby to malo znamenať odchod hnutia z vlády. Rušenie niektorých súdov podľa neho totiž prispeje k vyľudňovaniu regiónov. Zároveň povedal, že ministerka Kolíková údajne zabránila jeho stretnutiu so zamestnancami vranovského okresného súdu.
      
Koaličná rada v pondelok rokovala najmä o návrhu štátneho rozpočtu. Partneri mali dospieť k dohode. Zástupcovia ostatných koaličných strán rovnako potvrdili, že hnutie Sme rodina nikam neodchádza a o reformách sa rokuje ďalej. Veria v dohodu. Podobne ako Sme rodina sa zástupcovia OĽANO, SaS i Za ľudí zhodli na tom, že o kandidátoch na komisárov budú finálne rozhodovať až potom, ako budú známe mená uchádzačov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti