eReport.sk
Dávať Ukrajine nádeje
Plénum NR SR zrejme o stíhačkách MiG-29 rozhodovať nebude, uviedol predseda parlalmentu Boris Kollár. Foto: tasr

Kollár naznačil, že plénum parlamentu o migoch rozhodovať nebude

Kollár naznačil. Plénum Národnej rady SR zrejme o stíhačkách MiG-29 a ich darovaní Ukrajine rozhodovať nebude, koalícia našla iný spôsob. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina). Šéf parlamentu zároveň skonštatoval, že aktuálne nie je vôľa na zmenu Ústavy SR v súvislosti s kompetenciami dočasne poverenej vlády.

Kollár naznačil

Kollár potvrdil, že na popoludňajšej schôdzi parlamentu nebude nový návrh uznesenia v súvislosti so stíhačkami. Ozrejmil, že v pondelok 13. marca sa na koaličnej rade s partnermi dohodli na inom scenári. „Nepôjdeme cez toto uznesenie. Parlament prijíma zákony, ale nerobí výkon moci. Parlament nemôže cez prijatie uznesení odovzdávať komukoľvek naše zbraňové systémy. To musí urobiť len vláda a minister,“ povedal šéf parlamentu.

Bez konkrétneho postupu

Konkrétny postup však predseda NR SR zatiaľ neprezradil, aby „opozičné politické strany na to nepripravil“. Zároveň by sa podľa neho stíhačky mali riešiť inak aj v súvislosti s kompenzáciou občanom. „Keď sa naši ľudia svojou prácou podieľali na nejakých hodnotách, ktoré teraz ideme odovzdať, tak by mali mať z toho kompenzáciu,“ tvrdí.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Čo sa stalo predsedovi parlamentu?
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. Vláda progresívcov?
  4. Rokovanie predsedov parlamentov Slavkovského formátu vo Vysokých Tatrách
  5. Na Hegera sa to sype
  6. Elitný expremiér o elitných chlapcoch

Pokiaľ ide o chýbajúce kompetencie dočasne poverenej vlády napríklad v závažných zahraničnopolitických otázkach, podľa Kollára sa to už v tomto volebnom období meniť nebude. Poukázal na to, že naplánované sú už len tri riadne schôdze parlamentu do predčasných volieb. Myslí si, že aktuálne nie je ani vôľa meniť ústavu kvôli týmto kompetenciám.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kollár naznačil, že plénum parlamentu o migoch rozhodovať nebude

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php