eReport.sk
Boris Kollár a Milan Krajniak zo Sme rodina. Foto: tasr

VIDEO Kollár a Krajniak reagovali na Pčolinského: Vyzývali a pýtali sa, bez otázok novinárov!

AKTUALIZOVANÉ – Predseda Národnej rady (NR) SR a Sme rodina Boris Kollár požiadal na sobotnej tlačovej konferencii všetky dotknuté orgány, aby zabezpečili, že sa nebude zdržiavať či naťahovať proces v prípade zadržania a obvinenia riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Počas mimoriadneho brífingu, ktorý označili za vyhlásenie, novinári nedostali priestor na žiadne otázky.

Kollárov stranícky kolega a minister práce Milan Krajniak sa pýta, prečo v tomto prípade nebola požiadavka na zbavenie mlčanlivosti, keď pri iných kauzách súvisiacich s SIS sa žiadalo o zbavenie mlčanlivosti. Kollár požiadal všetky dotknuté orgány, aby nezdržiavali proces. „Aby sme veľmi rýchlo zistili, kto za týmto skutkom stál a prečo sa toto celé udialo,” vyhlásil v sobotu.

Krajniak upozornil, že v minulosti v kauzách Lexa a Gorila, ktoré súviseli s SIS, žiadali orgány činné v trestnom konaní pred výpoveďami o zbavenie mlčanlivosti svedkov aj obvinených. „Teraz je stanovisko iné v tom, že je možné vypovedať aj bez zbavenia mlčanlivosti,” povedal. Z uznesenia o vznesení obvinenia podľa Krajniaka vyplýva, že je vznesené najmä na základe jednej výpovede bývalého príslušníka SIS, ktorý nebol zbavený mlčanlivosti. „Ak totiž platí, že mal byť zbavený mlčanlivosti, celé vznesené obvinenie je úplne procesne na vode,” vyhlásil.

Sme rodina: Určite sa niečo stalo

Predstavitelia Sme rodina nechcú tvrdiť, že „skutok sa nestal”. „Práveže tvrdíme, že sa niečo stalo. Dôsledne žiadame, aby sa to čo najrýchlejšie preverilo bez zametania pod koberec. A aby sa presne určilo a ustanovilo, kto to spáchal, kto je za to zodpovedný a všetci tí, ktorí sú za to zodpovední, aby voči nim bola vyvodená veľmi konzekventná zodpovednosť,” povedal Krajniak.

Šéf parlamentu Boris Kollár a minister práce Milan Krajniak (obaja Sme rodina) počas tlačového brífingu k zadržaniu a obvineniu riaditeľa SIS. – Foto: tasr

Vladimíra Pčolinského zadržali príslušníci NAKA vo štvrtok (11. 3.) v skorých ranných hodinách. Obvinili ho z toho, že on a bývalý námestník SIS Boris Beňa mali prijať úplatok od podnikateľa a konkurzného právnika Zoroslava Kollára vo výške 40.000 eur. Úplatok mal byť za to, aby SIS nesledovala Zoroslava Kollára. Advokátka Vladimíra Pčolinského Eva Mišíková nevidí ani jeden dôvod na väzobné stíhanie. Podľa nej absentuje aj jeden z materiálnych predpokladov väzby, a to dôvodné podozrenie zo spáchania skutku jej klientom.
      
Vladimír Pčolinský je nominantom Sme rodina. SIS vedie od apríla 2020. Prezidentka Zuzana Čaputová mu dočasne pozastavila výkon štátnej služby.

Na zadržanie Pčolinského už reagovali aj viacerí politici, vrátane predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Kollár a Krajniak reagovali na Pčolinského: Vyzývali a pýtali sa, bez otázok novinárov!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport