eReport.sk
Zuzana Čaputová. foto: tasr

Pčolinský ako šéf SIS dočasne skončil! Prezidentka vysvetľuje, prečo sa tak rozhodla

AKTUALIZOVANÉ – Dôvody, ktoré viedli prezidentku Zuzanu Čaputová k tomu, aby rozhodla o tom, že Vladimíra Pčolinského postaví mimo službu, sú závažné. Rozhodnutie z kancelárie hlavy štátu prišlo pomerne v krátkom čase po zadržaní šéfa SIS.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dočasne postavila mimo výkonu štátnej služby zadržaného riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Rozhodla sa tak aj preto, že skutku, ktorý mu je kladený za vinu, sa mal dopustiť v priamej súvislosti s výkonom funkcie riaditeľa SIS. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

„Prezidentka tak rozhodla aj preto, lebo skutku, ktorý mu je kladený za vinu, sa mal dopustiť v priamej súvislosti s výkonom funkcie riaditeľa SIS. Jeho pokračovanie v službe by bolo za týchto okolností neprijateľné,“ skonštatoval hovorca.

Sprava prezidentka SR Zuzana Čaputová a Vladimír Pčolinský počas vymenovania za riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) v Bratislave 15. apríla 2020. – Foto: tasr

Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) zadržanie Pčolinského príliš komentovať nechcel a nereagoval ani na otázky, či ponechá post hnutiu Borisa Kollára Sme rodina, neodpovedal.

Riaditeľ SIS je priamym nominantom a aj priamym podriadeným predsedu vlády SR bez ohľadu na to, kto ho do tejto funkcie odporučil. Priamu politickú zodpovednosť za Vladimíra Pčolinského preto v plnej miere nesie Igor Matovič,” reagoval už skôr na situáciu expremiér Peter Pellegrini (Hlas-SD).

Pčolinského zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok ráno. Dôvodom majú byť podozrenia z korupcie. Úrad špeciálnej prokuratúry zatiaľ zadržanie nekomentoval. Pčolinský je nominantom Sme rodina a zo zákona je Vo funkcii od apríla 2020. Na zadržanie Pčolinského už reagovali aj viacerí politici.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Pčolinský ako šéf SIS dočasne skončil! Prezidentka vysvetľuje, prečo sa tak rozhodla

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti