eReport.sk
Kolíková kritizuje Karasa
Exministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková. Foto: tasr

Kolíková kritizuje Karasa: TOTO nevyrieši problémy homosexuálnych párov!

Kolíková kritizuje Karasa. Navrhovaná legislatíva z dielne dočasne povereného ministra spravodlivosti Viliama Karasa iba čiastkovo rieši niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia. V reakcii na predstavené návrhy riešení životných situácií nezosobášených párov to vo štvrtok uviedla exministerka spravodlivosti a poslankyňa parlamentu Mária Kolíková (SaS).

Kolíková kritizuje Karasa

„V tomto momente riešiť iba čiastkovo niektoré situácie, ktoré sa týkajú párov rovnakého pohlavia, je už premeškané. Dostali sme sa v krajine do momentu, keď by sme ich mali normálne uznať,“ zdôraznila. Podotkla, že na jednej strane rozumie hľadaniu politického kompromisu. „Ale myslím si, že sme sa ako krajina dostali niekde inde. Tu treba mať väčšie ambície,“ povedala.

Gröhling hovorí o šikane, ponižovaní a opovrhovaní

Podľa podpredsedu SaS Branislava Gröhlinga sú páry rovnakého pohlavia vystavované nielen administratívnej šikane, ale aj ponižovaniu a opovrhovaniu. „Táto nenávisť sa šíri dokonca aj z poslaneckých lavíc. Takéto útoky ostro odsudzujeme. Aj z tohto dôvodu deklarujeme, že jednou zo základných požiadaviek strany SaS pri vstupe do ďalšej vlády preto bude, aby mali páry rovnakého pohlavia totožné práva a povinnosti ako všetci ostatní,“ zdôraznil.

Dostál: Sme sklamaní z vládnej koalície

Liberáli avizujú, že predstavia komplexný návrh zrovnoprávnenia postavenia párov rovnakého pohlavia. „Sme sklamaní, že strany vládnej koalície aj naďalej odmietajú akceptovať, že páry rovnakého pohlavia sú plnohodnotnou súčasťou našej spoločnosti,“ dodal poslanec Ondrej Dostál z klubu SaS.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Vitajte v Kocúrkove
  2. Politika odvážne zbabelých
  3. Heger sa dohodol s ministrami
  4. Kollár reaguje na Pavla

Rezort spravodlivosti vo štvrtok navrhol právne nástroje, ktoré majú riešiť situácie blízkych osôb, vrátane nezosobášených párov rovnakého pohlavia. A to v oblasti vzájomného zastupovania, správy dedičstva, oboznamovania sa so zdravotnými informáciami či ochrany maloletých.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kolíková kritizuje Karasa: TOTO nevyrieši problémy homosexuálnych párov!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti