eReport.sk
podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák
podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák zdroj: yt-ereport

Kaliňák šokuje zisteniami ako predošlé vlády zničili našu obranyschopnosť. Naše protivzdušná obrana prakticky neexistuje


Minister obrany R. Kaliňák ponúka zostrih svojho vystúpenia v pléne Národnej rady. Tam sa rozhovoril o aktuálnej situácii s našou protivzdušnou obranou. Tá v podstate v súčasnosti neexistuje. A nielen to, ani náš partner, NATO, nám nie je schopný poskytnúť náhradné riešenie. Kaliňák sa pýta, koho a ako chce NATO vlastne zastrašiť, keď nie schopné dať nám ani len jednu batériu na obranu.

Koho a ako chce NATO vlastne zastrašiť?

Minister obrany v pléne NRSR. Zdroj: YouTube SMER-SSD

Podľa ministra obrany, na Slovensku v súčasnosti doslova panuje panika, pokiaľ ide o protivzdušnú obranu. Protivzdušná obrana pozostáva z leteckej a pozemnej. Ako je všeobecne známe, MIGy-29 aj protivzdušný systém S-300 boli odovzdané Bývalou vládou na Ukrajinu.

Minister obrany upozornil, že naši partneri nám chvíľu vzdušnú obranu zabezpečovali. Avšak posledný systém odišiel v marci. Minister sa pýta, koho a ako chce NATO vlastne zastrašiť, keď nie schopné dať nám ani len jednu batériu na obranu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Screenshot, Ľ. Blaha u Anky Žitnej, Teraz takto
  2. minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD).
  3. podpredseda vlády a minister obrany Slovenskej republiky Robert Kaliňák

Letisko Sliač nie je pripravené

Robert Kaliňák skonštatoval, že predchádzajúca vláda sa venovala likvidácii opozície, ale nevenovala sa svojej práci. Nepripravili letisko Sliač, tri a pol roka nič pre to neurobili a tak nemáme kde prijať ani nové stíhačky F-16. Minister Kaliňák šokuje zistením, že bývalé vlády si plánovali len na vybetónovanie plôch na letisku vyhradiť 5 rokov, do roku 2027. To je podľa neho šialená lehota a musí sa skrátiť.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák šokuje zisteniami ako predošlé vlády zničili našu obranyschopnosť. Naše protivzdušná obrana prakticky neexistuje

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne