eReport.sk
Brankár Ján Laco v drese Donbassu Doneck v roku 2014
Brankár Ján Laco v drese Donbassu Doneck v roku 2014. Foto: tasr

Klub, ktorý viedol Šupler a pôsobil v ňom aj Laco, vylúčili z najvyššej ukrajinskej ligy!

Disciplinárna komisia Ukrajinskej hokejovej federácie (FHU) rozhodla o stiahnutí Donbassu Doneck a Kramatorska z najvyššej súťaže. Informoval o tom web FHU.

Dôvodom tohto rozhodnutia bolo, že kluby povolili účasť v zápasoch hokejistom, ktorých zväz diskvalifikoval. Donbass aj Kramatorsk predtým stiahli svojich hráčov z ukrajinskej reprezentácie a všetci hráči za to dostali zákaz činnosti.

FHU po tejto kauze oznámila, že hokejisti nesmú nastúpiť v žiadnej oficiálnej súťaži, pretože narušili prípravu národného tímu na MS 1B divízie.

V najvyššej ukrajinskej lige tak zostalo šesť tímov. Sú v nej aj Belij Bars a Mariupol. Oba kluby vlastní Boris Kolesnikov, ktorý je aj majiteľom Donbassu.

Donbas Doneck je ukrajinský hokejový klub, ktorý v minulosti pôsobil aj v Bobrovej divízii Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Klub sídli v meste Doneck. Bol založený v roku 2001. DO KHL vstúpil tím pred sezónou 2012/2013. V prvej sezóne bol trénerom mužstva Slovák Július Šupler a mužstve pôsobili tu aj slovenskí hokejisti Ján Laco a Peter Podhradský, informovala wikipedia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klub, ktorý viedol Šupler a pôsobil v ňom aj Laco, vylúčili z najvyššej ukrajinskej ligy!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Hokej

Tipos liga

Aktuálne v športe

Politika

Správy

Celebrity

Šport