eReport.sk
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko.
Starosta Kyjeva Vitalij Kličko. Foto: tasr/ap

Kličko: Polovica domácností v Kyjeve je po ruských útokoch stále bez elektriny

Polovica obyvateľov Kyjeva je dva dni po masívnych ruských raketových útokoch stále bez dodávok elektriny. V piatok ráno to na platforme Telegram uviedol starosta ukrajinskej metropoly Vitalij Kličko. TASR informuje na základe správy agentúry DPA.

Rusi útočili na infraštruktúru

Ako ďalej uviedol Kličko, do tretiny domácností v Kyjeve už boli obnovené dodávky tepla. Úplne funkčné je už v celom Kyjeve znova zásobovanie vodou, uviedla vojenská správa hlavného mesta s tým, že niektorí odberatelia môžu mať nízky tlak vody.

Zostali bez elektriny

V nasadení sú tímy, ktoré opravujú zasiahnuté energetické zariadenia. Hneď, ako bude zastabilizovaná rozvodná sieť, začne vo všetkých obvodoch Kyjeva znova fungovať aj mobilná sieť. Stredajšie masívne útoky ruských síl na ukrajinskú energetickú infraštruktúru spôsobili v celej krajine výpadky elektriny. Ukrenerho, prevádzkovateľ rozvodnej siete, vo štvrtok večer uviedol, že sa podarilo obnoviť dodávky pre polovicu odberateľov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Snímka z videa zachytávala strelca v ruskom meste Krymsk.
  2. Len zbraňami dosiahneme mier!
  3. Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
  4. Ukrajinský odpor má dôsledky

Podľa údajov ukrajinských ozbrojených síl vypálilo Rusko v stredu na Ukrajinu približne 70 riadených striel, pričom protivzdušnou obranou bolo zostrelených 51 z nich a tiež päť kamikadze dronov iránskej výroby.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kličko: Polovica domácností v Kyjeve je po ruských útokoch stále bez elektriny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti