eReport.sk
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli.
Andrej Stančík poskytuje rozhovor v Bruseli. Zdroj: reprofoto: fb/andrejstancik95

Stančík chce Slovensko v aliancii s USA: Patríme na Západ, tam je naše hodnotové ukotvenie!

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Andrej Stančík, ktorý sa ako mladučký človek len pred viac ako dvomi rokmi zviezol na kandidátke OĽANO do veľkej politiky, chce pokračovať v spolupráci v rámci NATO, ktorá je podľa neho úspešná. Výročie prijatia pozvánky Slovenska do aliancie považuje za „veľmi pekné“. Faktom však je, že nedôvera voči NATO je na Slovensku celkom široká a rozhodne vyššia v porovnaní s nedôverou voči EÚ. Problematická je pravdepodobne veľká moc, ktorú si USA v rámci NATO uzurpuje vo viacerých témach a otázkach.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Poslanec Milan Vetrák (OĽANO).
  2. Ilustračné foto - referendum v Sliači
  3. Skúsený lekár vysvetľuje novinárom, za akých podmienok pracuje v slovenskom zdravotníctve.
  4. Iné referendum už bude demokratické

„Dnes máme jedno veľmi pekné výročie. 20 rokov od prijatia pozvánky do NATO. Po vstupe do EÚ bol náš vstup do NATO druhým najlepším zahranično-polititickým rozhodnutím v histórii samostatného Slovenska,“ uviedol dnes Stančík na sociálnej sieti.

Vďaka NATO sa vraj nemusíme báť o bezpečnosť

Stančík vo svojej podstate predstavuje názorový prúd, ktorý je jasným protikladom ku zväčša konzervatívne zmýšľajúcim Slovákom, ktorí viac ako spoluprácu s USA v rámci NATO tlačia na potrebu nasmerovať rokovania o Ukrajine mierovým smerom. Strach z vojny je v spoločnosti úplne normálnym javom a podľa mnohých voličov je momentálne otázne, že či kroky NATO smerujú k mieru, alebo naopak ku pokračovaniu vojny.

Status poslanca Stančíka.

Foto: Fb/andrejstancik

„Patríme na Západ, tam je naše hodnotové ukotvenie a vďaka našim spojencom v NATO sa dnes nemusíme báť o našu bezpečnosť. Je dobré byť v najsilnejšej obrannej aliancii na svete. V našej jednote je sila, na ktorú si netrúfnu tyrani a autokrati,“ dodal sebavedomo mladučký Matovičov politik.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Stančík chce Slovensko v aliancii s USA: Patríme na Západ, tam je naše hodnotové ukotvenie!

Odoberať
Upozorniť na
7 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti