eReport.sk
Klátova Nová Ves hlási: Účasť v referende väčšia ako pri voľbách!
Členovia okrskovej volebnej komisie s prenosnou volebnou schránkou. Foto: tasr

Klátova Nová Ves hlási: Účasť v referende je väčšia ako pri spojených voľbách!

Klátova Nová Ves hlási, že tamojší voliči prichádzajú k volebným urnám v aktuálne prebiehajúcom referende vo väčšej miere, ako pri voľbách, ktoré sa konali vlani v októbri.

Záujem voličov o hlasovanie v sobotnom referende v Klátovej Novej Vsi v okrese Partizánske je väčší ako pri spojených voľbách v októbri minulého roka. Odhadla to tamojšia okrsková volebná komisia, ktorá má v zozname zapísaných takmer tisíc oprávnených voličov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Žena vhadzuje obálku s hlasovacím lístkom do volebnej schránky vo volebnej miestnosti v Gymnáziu Park mládeže v Košiciach 21. januára 2023.
  2. Líder strany Hlas-SD Peter Pellegrini po hlasovaní v referende.
  3. Šéf SNS Andrej Danko po hlasovaní v referende
  4. Igor Melicher, šéf petičného referendového výboru zo strany Smer-SD.

Vyjadriť svoj názor na skrátenie volebného obdobia prišiel do jedného z dvoch okrskov v obci i Ľubomír. „Mám pocit, že národ volá po zmene, asi je to na mieste vyjadriť sa k tomu. Je to povinnosť každého občana,“ povedal pre TASR Ľubomír.

Do okrsku, ktorý sídli v budove obecného úradu, chodili okolo poludnia a popoludní skupiny voličov. „Oproti komunálnym a regionálnym voľbám, ktoré boli nedávno, je ich oveľa viac,“ priblížila predsedníčka okrskovej volebnej komisie Alena Dolníková.

V okrsku číslo 1 je 994 oprávnených voličov. „K nám prišlo do 300 ľudí, je možné, že účasť bude viac ako 50 percent,“ odhadla Dolníková.

Na Slovensku sa koná v sobotu referendum. Ľudia sa v ňom môžu vyjadriť, či súhlasia s tým, aby bolo možné skrátiť volebné obdobie referendom alebo uznesením Národnej rady SR. Má to zabezpečiť zmena Ústavy SR.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Klátova Nová Ves hlási: Účasť v referende je väčšia ako pri spojených voľbách!

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti