tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Richard Sulík, koaličná kríza, SaS vs OĽANO
minister hospodárstva Richard Sulík, foto:tasr

Kamenický tvrdo do Sulíka: Odísť do opozície a podporovať vládu je schizofrenické!

Bývalý minister financií a podpredseda Smeru-SD Ladislav Kamenický vníma riešenie hlbokej koaličnej krízy zo strany ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) ako schizofrenické. Sulík oznámil, že požaduje odchod ministra financií Igora Matoviča z vlády. Na druhej strane však tvrdí, že ak Matovič neodíde, strana SaS bude aj naďalej vládu podporovať, aby dovládla. Volič má celkový problém orientovať sa v týchto plánoch liberálov a Kamenický za tým vidí len snahu zbaviť sa zodpovednosti za toto volebné obdobie.

„Dnešné Sulíkove vyjadrenia svedčia o schizofrénii jeho riešenia nefunkčnosti vlády. Sulík je nespokojný s výkonom vlastnej vlády na čele s Matovičom (ktorý sa de facto správa ako premiér), ale v prípade, že Matovič neodíde z vlády, tak túto vládu bude odídený Sulík ďalej podporovať, aby dovládla! Sulík robí všetko v duchu hesla: ´Len aby ma nikto neobvinil, že som povalil ďaľšiu vládu´,“ napísal Kamenický na sociálnej sieti.

Chce si len umyť ruky?

Sulíkove konanie v posledných dňoch úplne nedokážu pochopiť ani odborníci. Základnou otázkou je, že čo Sulík takýmito vyhláseniami sleduje. Na jednej strane totižto vyslovuje jasné požiadavky, na strane druhej dopredu oznamuje, že ak nebudú splnené, vládu bude podporovať až do roku 2024.

Foto: fb/ladislavkamenicky

„Sulík pravdepodobne odíde z vlády, v ktorej mal významný vplyv ako ovplyvňovať jej rozhodnutia, do opozície a bude sa radšej z opozície, a to bez akéhokoľvek vplyvu, prizerať tomu, ako Matovič ďalšie dva roky likviduje Slovensko. Hlavne, že sa bude Sulík vytešovať, ako sa zbavil zodpovednosti za marazmus, na ktorom sa spolupodieľal,“ myslí si Kamenický.

Jeho konanie teda exminister vníma ako snahu dištancovať sa od posledných dvoch rokov: „Sulík sa spolieha na to, že si umyje ruky nad katastrofickou situáciou na Slovensku a po ďalších dvoch rokoch marazmu príde ako záchranca Slovenska, ktorý vlastne s Matovičom ´nemal nič spoločné´.“

Zmenu by mohli priniesť predčasné voľby

Ak chce Sulík naozaj koniec Matoviča, nemal by mať podľa Kamenického problém s predčasnými voľbami. „Ak chce Sulík toľko deklarovanú potrebnú zmenu, mal by sa snažiť, aby umožnil predčasné voľby, a aby sa mohli demokraticky rozdať karty nanovo. To sa však od Sulíka nedá očakávať. Sulík a spol. sa vedia len vyhovárať na Smer a strašiť Smerom, čo len poukazuje na obrovské fiasko ich vlastnej koalície a ich vlastnú neschopnosť riadiť štát,“ podotkol. Vláda mala podľa Kamenického dostatočnú šancu presvedčiť ľudí o svojich kvalitách a vraj tvrdo zlyhala: „Ľudia majú strach z tejto vlády, ktorá ich mala presvedčiť, ako super vie všetko riadiť, ale nepodarilo sa. Vláda zhorela ako fakľa!“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kamenický tvrdo do Sulíka: Odísť do opozície a podporovať vládu je schizofrenické!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku