eReport.sk
Premiér Eduard Heger Foto: tasr

Kaliňák o Hegerovom odmietnutí cesty na Ukrajinu: „Vojnový hrdina“ Heger sa pokakal!


Niekoľko premiérov okolitých krajín sa rozhodlo vycestovať za prezidentom Ukrajiny Volodymyrom Zelenským, aby mu vyjadrili podporu vo vojne s Ruskom. Prizvaný bol aj slovenský premiér Eduard Heger (OĽANO), ktorý často rozpráva o pomoci Ukrajine, napríklad vo forme posielania zbraní a munície k nášmu susedovi. Cesta priamo do centra diania mu však, zdá sa, príliš nevonia, na čo upozornil aj podpredseda opozičnej strany Smer-SD Erik Kaliňák.

„´Vojnový hrdina´ Heger sa pokakal. Na to, koľko mal premiér Heger siláckych až výhražných rečí na adresu Putina a konfliktu na Ukrajine, je vskutku úbohé a smiešne, že nevycestoval spolu s premiérmi okolitých krajín podporiť Zelenského na Ukrajinu,“ píše Kaliňák na sociálnej sieti.

Bezpečnostné zložky premiérovi cestu neodporučili

Faktom síce je, že bezpečnostné zložky z Hegerovej cesty na Ukrajinu dozaista nadšené nemohli, no Kaliňák si myslí, že v prípade iných premiérov to nemohlo byť inak. Tí však vycestovali aj napriek riziku: „Vraj mu bezpečnostné zložky štátu neodporučili cestu do epicentra vojenského konfliktu. Šokujúce, kto by to bol čakal. Určite to neodporučili ani ostatným premiérom, ktorí však odvahu nabrali a bez zbytočných siláckych rečí za Zelenským vycestovali.“

Status Erika Kaliňáka – Foto: Fb/erikkalinak

„Dookola vyhlasujete, že aj vy ste tá Ukrajina“

Kaliňák si zároveň myslí, že Hegerove odmietnutie tejto cesty prinášajúcej riziko ukazuje, že u nášho premiéra ostalo len pri rečiach, ale akonáhle sa mohol činiť, zotrval radšej v bezpečí a doma.

Bude vás zaujímať:

  1. Na snímke poslanci Smeru-SD, zľava Richard Takáč, Robert Fico, v pozadí vpravo Ladislav Kamenický.
  2. Predsedníčka Za ľudí Veronika Remišová.
  3. Peter Pellegrini počas tlačovky v NR SR.
  4. Sulíkovi je jeho MEGAKAUZA na smiech

„Pán Heger, dookola vyhlasujete, že aj VY ste tá Ukrajina, ktorá hrdinsky vzdoruje, no keď máte prejsť od siláckych slov ku chlapským činom, stiahnete chvost a ostanete radšej doma s vareškou v rukách. Áno, máme odlišný názor na podstatu konfliktu na Ukrajine, ako aj jeho riešenie, ale na rozdiel od Vás nie sme pokrytci a konáme tak, ako rozprávame – uvážene a s rozumom,“ uzavrel Kaliňák.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák o Hegerovom odmietnutí cesty na Ukrajinu: „Vojnový hrdina“ Heger sa pokakal!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: