tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák
Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák. Zdroj: tasr

Kaliňák kritizuje spôsob nákupu 8×8: Táto vláda je združenie ľudí, ktorí súťažia o hlupáka roka

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) tvrdí, že projekt zaobstaranie bojových obrnených vozidiel 8×8 v hodnote niekoľkých miliárd eur prebieha netransparentne, s nízkym zapojením slovenského priemyslu, s nesúhlasom odborníkov, ministerstva hospodárstva a Útvaru hodnoty za peniaze a že to má byť jeden veľký kšeft. Víťazstvo švédskej firmy BAE Systems si vysvetľuje aj tým, že firma má byť dlhoročným sponzorom ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO).

„Táto vláda je proste združenie ľudí, ktorí súťažia o hlupáka roka,“ vyjadril sa Kaliňák pre TA3.

Poprel Naď svoje vlastné slová?

Je to pri tom práve Naď, kto počas posledných rokov pri viacerých príležitostiach nákup kritizoval. „Projekt 8×8 je zbytočný a v tejto chvíli ho Slovensko nepotrebuje,“ mal sa Naď vyjadriť ešte pred tromi rokmi. Exminister sa teda pýta, čo zmenilo jeho pohľad a ponúka taktiež rýchlu odpoveď: „Vieme, že BAE Systems je dlhoročný sponzor pána Naďa.“

Za zvláštny postup sa dá považovať napríklad to, že Naď sám priznal rokovanie s firmou a to uprostred súťaže, ktorú firma neskôr vyhrala. „Čiže vlastne uprostred súťaže rokoval s tým, ktorý potom vyhral. Ja si myslím, že to je veľmi zaujimavé, aj pre dajme tomu vyšetrovanie tejto veci,“ vysvetľuje Kaliňák. Ten zároveň tvrdí, že iní súťažiaci sa na priebeh súťaže sťažovali. Pravidlá, ktoré boli dopredu nastavené, mali byť vraj menené počas súťaže a prispôsobené tak, aby vyhrala firma, ktorá mohla byť dopredu vybraná. Na základe toho Kaliňák tvrdí, že proces mohol byť zmanipulovaný.

Od Naďa požaduje vysvetlenie

Súčasná vláda v skutočnosti nakúpila jeden kus 8×8 ešte drahšie, ako to mal v pláne rezort obrany pod vedením SNS. „Ja od neho požadujem, že ak sľúbi verejnosti pred trištvrte rokom, že on vie vybaviť milión dole z ceny a že to bola vata, ktorú mali pripravení manažéri SNS, tak potom platí, že ak urobí vyššiu cenu, ako mali tí manažéri SNS, tak kto si tú vatu zobral? Oni nemôžu hovoriť o tom, že oni sú protikorupčná vláda,“ konštatuje Kaliňák.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. V popredí Jaroslav Naď (OĽaNO).
  2. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár (Sme rodina)
  3. Na kombosnímke zľava Péter Szijjártó a Sergej Lavrov.
  4. Na ilustračnej snímke z videa ruský vojak (vpravo) prehľadáva ukrajinských bojovníkov z Azovstaľu.

Exminister zároveň od Naďa požaduje, aby celú situáciu vysvetlil. Naď totižto odmietol prísť verejne diskutovať na tému: „Buď sa rozhodne že bude komunikovať a odpovedať na nepríjemné otázky, na to politik je, aby som odpovedal aj na vaše nepríjemné otázky, alebo potom potvrdí, že je to pravda, že je za tým len jeden veľký kšeft.“


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák kritizuje spôsob nákupu 8×8: Táto vláda je združenie ľudí, ktorí súťažia o hlupáka roka

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku