eReport.sk
Boj sa neskončil
Zelenskyj si potriasa rukou s Naďom, v pozadí uprostred minister Káčer. Foto: fb/zelenskiy.official

Káčer: Pri spomienke na obete fašizmu musíme myslieť aj na tých, ktorí proti nemu bojujú za nás i dnes!

Boj sa neskončil. Musíme byť ostražití a pozorne sledovať akékoľvek pokusy o narušenie medzinárodného poriadku. Pri príležitosti Dňa víťazstva nad fašizmom a 78. výročia konca druhej svetovej vojny to uviedol dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hnutie Republika pri príležitosti
  2. 8. mája, v Deň víťazstva nad fašizmom a ukončenia 2. svetovej vojny v Európe, si pripomíname udalosti spred 53 rokov. Ilustračná snímka víťazného pochodu domov sa vracajúcej Červenej armády cez Bratislavu. Foto archív TASR
  3. Celé medzinárodné spoločenstvo musí spraviť všetko pre to, aby sa mier vrátil do Európy, aby bolo rešpektované medzinárodné právo a vojnoví zločinci boli odsúdení a spravodlivo potrestaní.
  4. Nová strana Demokrati

Víťazstvo nad fašizmom bolo podľa Káčera nevyhnutným predpokladom demokratického rozvoja Európy. Bez neho by nebolo možné vystavať budúcnosť na princípoch ľudských práv, slobody jednotlivca či spravodlivosti.

Odkaz minulosti

„Preto nezabúdajme na tých, ktorí v boji proti fašizmu položili životy, osobitne na našom území. Bojovníkov Slovenského národného povstania či vojakov sovietskej a rumunskej armády, ktorí padli v boji za slobodu a demokraciu,“ povedal.

Odkazom minulosti je podľa šéfa rezortu diplomacie v prvom rade potreba vzoprieť sa zlu a neprehliadať jeho rozpínanie. Skonštatoval, že aj v súčasnosti čelíme výzvam, ktoré sú v niektorých ohľadoch podobné tým, ktorým čelili naši predkovia počas druhej svetovej vojny.

Boj sa neskončil

„Dnes by sme mali pamätať nielen na naše hrdinky a hrdinov, ktorí bojovali za slobodu a mier, ale aj na tých, ktorí za tieto hodnoty bojujú dnes. A v boji proti útlaku ich aj naďalej všestranne podporovať,“ uviedol tiež.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer: Pri spomienke na obete fašizmu musíme myslieť aj na tých, ktorí proti nemu bojujú za nás i dnes!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php