eReport.sk
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer. Zdroj: tasr

Káčer o vojne na Ukrajine: Nesmieme byť ľahostajní k agresívnemu správaniu autoritárskych režimov!  

Ruská agresia proti Ukrajine ohrozuje systém ochrany ľudských práv a celý medzinárodný poriadok založený na pravidlách. Konštatoval to v pondelok minister zahraničných vecí Rastislav Káčer, ktorý v Banskej Bystrici otvoril 9. ročník medzinárodného diskusného fóra o ľudských právach Human Forum – Demokracia v ohrození? a 2. ročník medzinárodnej konferencie ministerstva zahraničných vecí.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  2. Minster zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  3. Minster zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer.
  4. Zelenskyj apeluje na spojencov
  5. Silné reči nie sú skutky

Do 23. novembra budú účastníci diskutovať o globálnych a regionálnych výzvach demokracie a ľudských práv, najmä v čase ozbrojenej agresie v našom susedstve, ako aj o úlohe občianskej spoločnosti pri ochrane ľudských práv na Slovensku.

Jasne čitateľná hodnotová zahraničná politika?

Ako konštatovali organizátori, geopolitická situácia vo svete sa zmenila po agresívnom útoku Ruskej federácie na nezávislý štát Ukrajina. Uznávanie demokratických hodnôt a princípov sa v súčasnosti preukázalo ako kľúčové pre budúce napredovanie. „Hlavným cieľom je priniesť intenzívnu debatu medzi občanov, politických predstaviteľov, zástupcov medzinárodných inštitúcií, akademikov a súkromný podnikateľský sektor, aby sa spoločným úsilím dokázala demokracia upevniť a znova zredukovať spoločenský extrémizmus,“ dodali.

Podľa Káčera odpoveďou na snahy o spochybňovanie medzinárodného poriadku by mala byť jasne čitateľná hodnotová zahraničná politika. „Dôležitosť demokracie, právneho štátu, ľudských práv a základných slobôd si však musí uvedomovať celá spoločnosť,“ vyhlásil šéf slovenskej diplomacie.

Prítomné boli aj medzinárodné organizácie

Káčer tiež zdôraznil, že nesmieme byť ľahostajní k agresívnemu správaniu autoritárskych a diktátorských režimov ani extrémistických síl či hnutí, inak by nás to mohlo vyjsť draho.

Na konferencii sa zúčastňujú zástupcovia medzinárodných organizácií, diplomatického zboru, občianskej spoločnosti i akademickej obce. Iniciátormi podujatia sú občianska platforma Nie v našom meste, ministerstvo zahraničných vecí, Inštitút pre demokraciu pri Univerzite Mateja Bela a ďalší.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Káčer o vojne na Ukrajine: Nesmieme byť ľahostajní k agresívnemu správaniu autoritárskych režimov!  

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti