Cristiano Ronaldo, foto:fb/cr7

Juventus porazil Speziu, Cristiano Ronaldo kraľuje strelcom v Serie A

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v utorkovom dueli 25. kola talianskej Serie A doma nad Speziou 3:0. Z tretej priečky tabuľky strácajú na lídra Inter Miláno sedem bodov.

Trápenie v ofenzíve

Juventus sa dlho trápil v ofenzíve, napokon však v záverečnej polhodine trikrát skóroval a pripísal si očakávaný triumf. Najskôr sa presadil v 62. minúte Alvaro Morata, ktorého zásah musel potvrdiť VAR. Ďalšie góly pridali Federico Chiesa a v závere po brejku aj Cristiano Ronaldo. Spezia v nadstavení nepremenila penaltu.

Ronaldo najlepším strelcom Serie A

Portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo je v aktuálnom ročníku najlepším strelcom Serie A za 20 presných zásahov a dve asistencie. Na druhom mieste je v skvelej forme hrajúci Romelu Lukaku. V drese lídra z Interu Miláno strelil 17 gólov. Tretiu priečku si rovnako delia traja futbalisti: Muriel, Immobile a Zlatan Ibrahimovič, ktorí majú zhodne po 14 gólov.

Koronavírus sužuje káder FC Turín

Zápas medzi Laziom Rím a FC Turín sa neuskutočnil. Turínčania na zápas nemohli vycestovať, po ôsmich pozitívnych prípadoch britskej mutácie koronavírusu v tíme im regionálne úrady nariadili karanténu. Vedenie ligy napriek tomu odmietlo zápas odložiť a hosťom tak hrozí kontumácia, informovala agentúra AFP. Lazio na zápas nastúpilo, po 45-minútovom čakaní na súpera arbitri oficiálne rozhodli o jeho neodohratí.