eReport.sk
Timberlake sa ospravedlnil Britney, že sa jej vysmieval, foto: profimedia

Justin Timberlake sa ospravedlnil expriateľke a kolegyni: Ťažil som na úkor druhých!

V posledných týždňoch vyvolal rozruch dokumentárny film o popovej hviezde Britney Spears s názvom Framing Britney Spears. Z výslnia padla na samé dno. Jeden z významných elementov, ktorý prispel k jej psychickej nepohode, bol práve rozchod s Timberlakom, ktorý sa nezachoval k blondínke pekne. Do klipu si najal jej dvojníčku a zosmiešňoval ju.

Bývalý člen tínedžerskej chlapčenskej skupiny N’Sync, neskôr sólový interpret, Justin Timberlake (40), sa po tom, čo si pozrel film o svojej expriateľke, rozhodol zaujať stanovisko. Do ospravedlnenia zahrnul aj spevácku kolegyňu Janet Jackson, ktorej počas vystúpenia na Super Bowle strhol kus oblečenia a umelkyni vykukol prsník. Následne čelila rasistickým komentárom a on ťažil z privilégia bieleho muža. Uvedomil si, že svojej bývalej láske Britney Spears (39) sa po rozchode vysmieval a dehonestoval ju vo svojom klipe Cry Me A River. Umelec priznal, že sklamal obe a uvedomuje si, čo im spôsobil: „Hlboko ma mrzí obdobie, kedy moje činy prispeli k problému, hovoril som nezmysly, alebo neprehovoril, keď to bolo správne. Chápem, že som v týchto a v mnohých ďalších okamžikoch zlyhal a ťažil zo systému, ktorý prehliada mizogýniu (chorobný odpor mužov k ženám) a rasizmus,” napísal.

Dokument ho zobral

Spevák sa ozval týždeň po odvysielaní dokumentu Framing Britney Spears, ktorý mapuje okolnosti, ktoré viedli v roku 2008 k jej súdne nariadenému opatrovníctvu. O všetky jej financie, majetok a prácu sa stará výhradne jej otec Jamie Spears. Speváčka sa snaží na súde jeho opatrovníctvo zrušiť. Na internete vzniklo hnutie #FreeBritney. Milióny fanúšikov ju podporujú, aby bola opäť svojprávna.

Chce sa k tomu vrátiť

Vo svojom príspevku teraz Justin napísal, ako mu na oboch kolegyniach záleží a všetko ľutuje: „Som nútený v skratke na to reagovať, pretože všetci, ktorých sa to týka, si zaslúžia lepšie zaobchádzanie. Bola by potrebná väčšia debata, ktorej sa chcem z celého srdca zúčastniť. Zábavný priemysle je vadný. Úspešní sú muži, najmä belosi. Tak to funguje. Ako človek v privilegovanom postavení o tom musím hovoriť. Kvôli svojej nevedomosti som to nepoznal, keď sa to dialo v mojom vlastnom živote. Ale už nechcem ťažiť na úkor druhých,” uviedol. „Chcem prevziať zodpovednosť za svoje vlastné chyby v tom všetkom a byť súčasťou sveta, ktorý povznáša a podporuje. Veľmi mi záleží na tom, aby sa ľudia, ktorých milujem a ktorých som miloval, mali dobre. Môžem a budem sa snažiť.” Dodal, že počas svojej kariéry sa v tom úplne neorientoval. Prvým krokom k náprave je toto ospravedlnenie, ktoré však minulosť nezmení.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Justin Timberlake sa ospravedlnil expriateľke a kolegyni: Ťažil som na úkor druhých!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti