eReport.sk
Ilustračné foto: tasr

Jozefa Reháka z akcie Judáš prepustili na slobodu

AKTUALIZOVANÉ – Bývalý riaditeľ Úradu zvláštnych policajných činností Prezídia Policajného zboru Jozef Rehák, zadržaný v rámci decembrovej akcie Judáš, bude stíhaný na slobode. O jeho prepustení z väzby rozhodol Najvyšší súd SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

„Senát Najvyššieho súdu 1T na dnešnom neverejnom zasadnutí vyhovel sťažnosti obvineného Jozefa R. Zrušil napadnuté rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku a obvineného prepustil z väzby na slobodu, pretože dôvod na ďalšie trvanie väzby pominul,” objasnila hovorkyňa.

Sudkyňa pre prípravné konanie ŠTS v Pezinku na začiatku apríla zamietla žiadosť obvineného o prepustenie z väzby na slobodu a  neprijala písomný sľub obvineného. Obvinený a jeho obhajca Ľudovít Štanglovič podali voči rozhodnutiu sťažnosť.

Jozefa Reháka zadržali v rámci policajnej akcie Judáš na začiatku decembra 2020. Medzi obvinenými boli v tomto prípade bývalý prezident Policajného zboru Milan Lučanský, bývalí predstavitelia Slovenskej informačnej služby a aj bývalí vysokopostavení funkcionári PZ a finančnej správy. Obvinení boli z korupcie a jedna osoba aj zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Lučanský sa vo väzbe v ústave v Prešove pokúsil o samovraždu a 30. decembra zomrel. Voči nemu stíhanie zastavili.

Skupinu pôvodne ôsmich obvinených vrátane Jozefa R. zobral do väzby sudca ŠTS 5. a 6. decembra 2020. Následne v januári jeho rozhodnutie potvrdil aj NS SR.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport