eReport.sk
Britský premiér Boris Johnson.
Britský premiér Boris Johnson. Foto: tasr/ap

Johnson hovoril s lekármi a tvrdí: 90 percent pacientov na JIS nemá posilňovaciu dávku!

Zhruba 90 percent všetkých covidových pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) v Anglicku nemá posilňovaciu dávku protikoronavírusovej vakcíny, povedal v stredu britský premiér Boris Johnson. Informovala o tom agentúra AFP.

Predseda vlády počas návštevy jedného z vakcinačných centier v Anglicku naliehal na spoluobčanov, aby sa nechali zaočkovať treťou dávkou vakcíny, čo označil za “životne dôležité” rozhodnutie.

Británia v súčasnosti zažíva ďalšiu vlnu pandémie

“Hovoril som s lekármi, ktorí mi povedali, že podiel ľudí na JIS, ktorí nedostali posilňovaciu dávku, dosahuje 90 percent,” povedal predseda vlády v stredoanglickom meste Milton Keynes. Nezaočkovaní ľudia majú “osemkrát väčšiu šancu, že budú hospitalizovaní,” upozornil premiér.

Británia v súčasnosti zažíva ďalšiu vlnu pandémie v dôsledku šírenia vysokonákazlivého koronavírusového variantu omikron. Anglicko aj Wales hlásili v utorok dosiaľ najvyšší denný nárast nových prípadov nákazy od vypuknutia pandémie.

Podľa Johnsona Anglicko opatrenia nepotrebuje

Tretiu dávku vakcíny dostalo v Británii zatiaľ vyše 32,5 milióna ľudí, uviedol Johnson. Približne 2,4 milióna ľudí dostalo druhú dávku vakcíny pred viac ako šiestimi mesiacmi a doteraz nedostali tretiu, dodal.

Regionálne vlády v Severnom Írsku, Škótsku a Walese na rozdiel od Anglicka reagovali na zhoršujúcu sa epidemickú situáciu sprísnením proticovidových opatrení. Anglicko podobné opatrenia podľa Johnsona nepotrebuje, a to vďaka vysokému počtu ľudí zaočkovaných treťou dávkou.

WHO varovala pred podceňovaním omikronu

Ústredná vláda v Londýne nepristúpila ani k ďalším obmedzeniam počas sviatkov, čo Johnson zdôvodnil údajmi “o relatívne miernom priebehu (choroby spôsobenej) omikronom. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však varovala pred podceňovaním tohto nového variantu.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. covid, vakcíny, tri
  2. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Johnson hovoril s lekármi a tvrdí: 90 percent pacientov na JIS nemá posilňovaciu dávku!

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti