eReport.sk
Ilustračné foto: shutterstock

Desivá štatistika: Za týždeň pribudlo vo svete vyše milióna nakazených denne, najviac v Európe!

Priemerný denný prírastok počtu prípadov nákazy koronavírusom vo svete počas uplynulého týždňa prekročil hranicu jedného milióna. Stalo sa tak po prvý raz od vypuknutia pandémie, informovala vo štvrtok agentúra AFP.

V týždni od 23. do 29 decembra bolo vo svete celkovo nahlásených 7,3 milióna nových infekcií – teda v priemere 1.045.000 denne. Ide o výrazný nárast oproti predchádzajúcemu rekordu z obdobia od 23. do 29. apríla – kedy pribúdalo každý deň v priemere 817.000 nových prípadov.

Až 85 percent nových prípadov bolo v Európe

Súčasné rekordné prírastky súvisia so šírením vysokonákazlivého koronvírusového variantu omikrom. Celkový počet nových infekcií vo svete počas uvedeného sedemdňového obdobia vzrástol oproti predchádzajúcemu týždňu o 44 percent.

Až 85 percent nových prípadov bolo zaznamenaných v Európe, kde sa omikron momentálne šíri vôbec najrýchlejšie na svete. Miera nákazy stúpa aj v USA a Kanade, zatiaľ čo v Ázii klesá.

WHO hovorila o vlnách cunami

Posledné tri týždne celosvetovo klesá počet úmrtí, v uvedenom sedemdňovom období v súvislosti s covidom zomrelo každý deň v priemere 6400 osôb, o šesť percent menej ako týždeň predtým Rekordných 14.800 úmrtí za deň bolo vo svete zaznamenaných medzi 20. a 26. januárom tohto roku.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) upozornila v stredu, že “vlna cunami” ľudí infikovaných koronavírusovými variantmi omikron a delta zvýši nápor na zdravotnícke systémy, ktoré sú už teraz na pokraji svojich možností.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Britský premiér Boris Johnson.
  2. očkovanie
  3. Generálny riaditeľ Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Desivá štatistika: Za týždeň pribudlo vo svete vyše milióna nakazených denne, najviac v Európe!

Odoberať
Upozorniť na
guest
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti