eReport.sk
Jiří Bartoška, foto: profimedia

Jiří Bartoška po rokoch priznal: Rakovina mi vzala dych a nohy!

Jiří Bartoška (74) nikdy o svojej rakovine, ktorú prekonal nehovoril. Urobil tak až teraz, na oslave 30. narodenín Divadla Bez zábradlí.

Je známe, že dlhoročný fajčiar a bonviván Jiří Bartoška pred pár rokmi prekonal zákernú rakovinu. Spomenul ju aj na nedávnej oslave divadle formou videovizitky. Spomínaná bola melancholická komédia od Diderota a jeho román Jakub Fatalista. „Jakub Fatalista! Začali sme ho hrať v Ústi nad Labem a potom sme ho priniesli do Divadla Bez zábradlí. A hrali by sme ho asi dodnes, keby som nedostal rakovinu, ktorá ma pripravila o dych a nohy,“ začal svoju videogratuláciu Bartoška, ktorý pred siedmymi rokmi ochorel na špecifický typ rakoviny.

To bol rok 2014 a vtedy hral známy herec v hre naposledy. „Viem, že si niekto robí tabuľku, koľkokrát sa predstavenie hralo. Ja tie čísla nemám, ale mám pocit a ten je geniálny a nahradí všetky tie čísla,“ zaspomínal si herec, ktorý absolvoval chemoterapie a potom ožarovanie, kvôli ktorému mal problémy s hlasivkami. Rakovinu síce porazil, no niektoré negatívne následky mu ostali dodnes.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Jiří Bartoška po rokoch priznal: Rakovina mi vzala dych a nohy!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti