eReport.sk
Podpredseda vlády SR a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po návrate z pracovnej cesty v Moskve v Rusku v piatok 9. apríla 2021 v Bratislave.
Igor Matovič (OĽANO). Foto: tasr

Je Matovič len užitočný hlupák, alebo novodobý vlastizradca? Exdiplomat sa obul aj do prezidentky!

Posielať Matoviča na rokovania do zahraničia bez skúsených diplomatov je národná hanba a riziko, že napácha obrovské škody, tvrdí bývalý diplomat. Zároveň upozorňuje, že Moskva a Budapešť dokážu veľmi tvrdo presadzovať svoje diplomatické záujmy. “Viete si predstaviť, že by ruský alebo maďarský minister financií brýzgal na svoju krajinu z Bratislavy? Ja nie!” – uvádza vo svojom statuse Peter Kmec zo strany Hlas-SD.

Konanie ministra financií Igora Matoviča (OĽANO) počas jeho ciest do Moskvy a Budapešti považuje poslanec Národnej rady SR Peter Kmec (nezaradený) za demontáž dobrého mena Slovenskej republiky v zahraničí.

Prezidentka, premiér a šéf NR SR sú spoluzodpovední

“Ak mlčí prezidentka, ak mlčí premiér a ak mlčí predseda parlamentu, ktorí zodpovedajú za zahraničnú politiku štátu, a nekonajú, stávajú sa spoluúčastní na tejto demontáži,” zdôraznil poslanec.

Národná hanba a riziko

Nedokáže si predstaviť, že by ruský či maďarský minister financií napádal z Bratislavy svoje vlastné štátne inštitúcie takým spôsobom, akým na slovenské orgány zaútočil Matovič z Budapešti.

Bývalý diplomat upozorňuje, že Moskva a Budapešť dokážu veľmi tvrdo presadzovať svoje diplomatické záujmy. Tvrdí, že posielať na rokovania Matoviča bez skúsených diplomatov “je národná hanba a riziko, že napácha obrovské škody na národných záujmoch Slovenska.”

Peter Kmec

Poslanec Peter Kmec je bývalým diplomatom, ktorý sa do parlamentu dostal na kandidátke Smeru a aktuálne pôsobí v Hlase. – Foto: tasr

Zároveň považuje za absolútne neprípustné slová poslanca OĽANO Györgyho Gyimesiho, ktorý sa na rokovaniach zúčastnil a ich úspech odôvodnil aj neprítomnosťou zástupcov slovenskej diplomacie.

Juraja Gyimesiho z OĽaNO donedávna poznal len málokto. Dnes je už situácia iná. – Foto: tasr

“To je otvorená facka a najväčšie poníženie slovenského ministerstva zahraničných vecí v histórii Slovenska, ktoré formuje a reprezentuje naše národné záujmy,” uviedol Kmec. Ako dodal, všetci stojíme pred otázkou, “či je Matovič len užitočný hlupák, ktorý poslúžil, alebo novodobý vlastizradca.”

Zdroj: fb/peterkmecpolitician

Matovič v piatok (9. 4.) rokoval v Budapešti s ministrom zahraničných vecí Péterom Szijjártóom o pomoci Maďarska pri testovaní ruskej vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko. Prijal ho aj predseda vlády Viktor Orbán.

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó (vpravo) a slovenský podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič počas stretnutia v Budapešti 9. apríla 2021. – Foto: tasr

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport