eReport.sk
Dušan Jarjabek, poslanec Národnej rady SR za Smer-SSD. Foto: FB / Dušan Jarjabek

VIDEO Jarjabek pre eReport: To bude niekto „čúrať“ už na slovenskú vlajku? PS vnímam ako „protislovenský“


Divadlo Pavla Országha Hviezdoslava, ktoré sídli v Bratislave, mnohých pobúrilo novou vizuálnou kampaňou. V utorok 29. augusta zverejnilo DPOH na svojich sociálnych sieťach príspevok o vizuálnej kampani k novej divadelnej sezóne. Vizuál vyvolal búrku nesúhlasných názorov. Medzi prvými reagoval poslanec Dušan Jarjabek (SMER – SSD).

„Vitráže, ktoré sú mementom minulých režimov, teraz začínajú rozprávať nový príbeh. Príbeh povstania proti strašiakom minulosti, ktorí sa pokúšajú zatemniť našu budúcnosť. V novom vizuáli sa skrývajú súčasné odkazy, nájdete ich všetky?“ napísalo divadlo na sociálnej sieti na vysvetlenie.

Poslanec Dušan Jarjabek (SMER – SSD) pre Dominika Papalu z eReportu potvrdil rozhorčenie nad novým vizuálom DPOH.

Zdroj: youtube/@ereporttv

Jarjabek chce preveriť trestnoprávnu stránku „počinu“

„Čo viedlo autorov tejto ´upútavky´- nazvime to zatiaľ slušne – na program DPOH? Prečo museli takýmto spôsobom zasiahnuť do národného cítenia každého normálneho občana? Sú to veci, na ktoré musíte zareagovať,“ povedal pre eReport Jarjabek. Dodal, že „treba preveriť aj trestnoprávnu stránku tohto počinu“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Anna Belousovová
  2. Michal Havran, Facebook
  3. Máme toho dosť!

„Čo majú znamenať tie symboly? Vlajka LGBT, ukrajinská vlajka, odseknutá hlava Hviezdoslava… Sú to revolucionári, ktorí idú potlačiť všetko, čo je za nimi? Čo to znamená? Novodobá ukrajinská salome? Pýtam sa, pre koho je dobrá takáto provokácia? Kto je za to zodpovedný?,“ hnevá sa poslanec.

Jarjabek sa vyjadril aj k existujúcej petícii za odvolanie riaditeľky DPOH Valerie Schulczovej, ktorá vizuál schválila. Potvrdil, že petíciu podpíše.

Jarjabek: Potupa slovenskej histórie

Jarjabek reagoval na vizuál medzi prvými. „Ako politik, umelec a podpredseda Výboru NR SR, musím niekedy tolerovať aj veci, s ktorými bytostne nesúhlasím. Ale sú veci, s ktorými sa nikdy v živote nestotožním! Ktoré sú nielen za hranicou tolerancie, ale sú normálnym ľudským rozumom nevysvetliteľné. Mám na mysli vizuál DPOH v Bratislave na novú sezónu,napísal Jarjabek na sociálnej sieti.

Inkriminovaný vizuál. Foto: fb

„Je to niečo tak nechutné, odporné a naozaj nepochopiteľné, že to nemôže prejsť mlčaním! Odrezaná hlava Hviezdoslava? Prečiarknutý dvojkríž? Ukrajinská zástava? Dúhová vlajka? Toto sú symboly Divadla Pavla Országha Hviezdoslava? Zasypali ste ma stovkami správ plných rozčarovania a odporu. A ja presne ako politik, umelec a podpredseda Výboru pre kultúru a médiá túto ohavnosť len tak nenechám! To Vám sľubujem! Budem túto snahu o potupu slovenskej kultúry a histórie riešiť s právnikmi, s primátorom Valom a aj s riaditeľkou Schulczovou! A propos herci. Ste OK? Všetko je v poriadku…?,“ uzavrel status podobnou myšlienkou, ktorú vyslovil v rozhovore pre eReport.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

VIDEO Jarjabek pre eReport: To bude niekto „čúrať“ už na slovenskú vlajku? PS vnímam ako „protislovenský“

Odoberať
Upozorniť na
4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: