eReport.sk
Michal Havran, Facebook
Michal Havran, Zdroj: FB M. Havrana

Havran skritizoval vitráž DPOH. Liberáli na jeho profile už šalejú. Veľké hádky!

Michal Havran podráždil bratislavskú kaviareň. Dovolil si napísať, že kontroverzným vizuálom poskytli liberáli mesiac pred voľbami druhej strane len zbytočne muníciu. A to nemal robiť! Liberáli šalejú, naskákali na Havrana ako kobylky. B complex, Ludwig Bagin, sestra Andyho Hryca, všetci mu to vytmavili.

Jediné, čo sa liberálom v diskusii, kedy si sami medzi sebou skočili do vlasov je, že ukázali v plnej kráse, ako nesmie nikto mať na nič iný názor.    

Michal Havran prekvapil. Verejne sa vyjadril, že na kauzu DPOH má iný názor ako by všetci očakávali. Na svojom facebookovom konte napísal: „Kampaň DPOH sa kvalitou strategického naplánovania v kontexte studenej občianskej vojny blíži k operácii “spíme v parlamente”, ktorá sa skončila tak, že 300 000 demokratických hlasov prepadlo. Je úplne jedno, čo tam kto vidí, ale poskytnúť mesiac pred voľbami tento druh munície protivníkovi, je fatálna hlúposť. Všetko, čo si mysleli a predstavovali, predsudky o Bratislave, mytologickej kaviarni, ste im poskytli. Blahoželám.“

Mohlo by vás zaujímať:

Píšte všetci modrým perom!

Okamžite sa doňho pustili jeho liberálni kamaráti a ukázali mu, že z radu sa nevybočuje. Občiansky aktivista a učiteľ geografie Peter Farárik mu napísal: „Nikdy nie je ´správne´ načasovanie, lebo podivínom vadí čokoľvek a kedykoľvek. Plus je to plagát k otvoreniu divadelnej sezóny, tak je aktuálny teraz, nie v decembri. Ja neviem už, to ozaj máme chodiť okolo fašistov a iných stratencov po špičkách, aby sa náhodou neurazili? Tomuto statusu preto nerozumiem.“ Havran sa mu snažil  oponovať, ale Farárik si stál za svojím.

Hudobník známy svojou rusofóbiou Nikolaj Nikitin napísal: „Ja neviem Michal Havran. Premýšľal som teraz chvíľu nad tým. Mne sa fakt nechce už uhýbať Tarabom, Tabakom… nech to teda je vonku. ..a máš možno pravdu, že to môže byť olej do ohňa, že to podporí predsudky a mýty… ale čo už keď sa demokratickou cestou stáva zo Slovenska opäť riť sveta?! Pomôže rozvaha? Čo vlastne…“

Podľahol si kontrole fašistov!

Známy bojovník proti hoaxom Tomáš Kriššák napísal: „Hlúposť je takto podľahnúť reflexívnej kontrole fašistov.“ Na čo mu Havran kontruje: „No dobre, tak sa pekne tešte a myslite si, že to je dokonca nejaké hrdinstvo. Takto reflexívne vyzbrojovať nacistov…“

Do debaty sa zapojil dokonca aj hudobný expert Juraj Čurný a napísal: „Mám pocit, že divadelná sezóna sa začína (vždy) v septembri, či?“ Tým chcel povedať, že načasovanie plagátu je dané inými okolnosťami.

Prispieť do diskusie si nenechal ujsť ani herec a moderátor Ludwig Bagin, ktorý si myslí, že nemá význam sa cenzurovať. „Im stačí akákoľvek zámienka. Brať na nich ohľady je rovné prechádzke po mínovom poli. Vybuchnú kedykoľvek a vždy. Po medveďoch ich ohrozuje plagát DPOH. Nabudúce to budú sysle, skaláriky a predavačky zmrzliny. Jáj, ale tie sú teraz z Ukrajiny…,“ napísal.

Sestra Andyho Hryca, Bohdana Machajová, si kopla tiež, aj keď na inú tému: „A ten farár Kuffa v parlamente to bol bonbónik…ako z pred 150 rokov. Až som sa zľakla…to je tak smutné,“ napísala.

Počin divadla je zbytočný front, žiadne hrdinstvo

Havran ešte dodal, že počin divadla je zbytočný front, žiadne hrdinstvo, HIMARS zadarmo. Neskôr musel pripojiť ešte ďalší príspevok, pretože veci nabrali ďalší spád. Napísal: „Na margo pomerne nechutnej situácie, ktorá tu vznikla v kontexte diskusie o DPOH som sa od B complex dozvedel, že schvaľujem, alebo podporujem to, aby mali nejaké skupiny obyvateľstva byť ticho. Na zákerné hajzlovstvá sa nikdy nedá zvyknúť, ale keď ich sprevádza zábudlivosť, tak rád pripomeniem, že vo Večeri venovanej transrodovým ľuďom sedela dávno predtým, ako si ´influencers´ vôbec všimli ich existenciu. Nepríčetné reakcie aj „dobrého Slovenska” sú jednou z príčin toho, že nedokážeme ani len poriadne diagnostikovať našu spoločnosť,“ uzavrel.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Havran skritizoval vitráž DPOH. Liberáli na jeho profile už šalejú. Veľké hádky!

Odoberať
Upozorniť na
8 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre