eReport.sk
Vpravo japonský premiér Fumio Kišida a americký prezident Joe Biden (na obrazovke).
Vpravo japonský premiér Fumio Kišida a americký prezident Joe Biden (na obrazovke).

Japonsko, Amerika a Južná Kórea reagujú na hrozby KĽDR. Týmto ich chcú zastrašiť?

 Južná Kórea, Spojené štáty a Japonsko uskutočnili spoločné námorné manévre vo vodách južne od Kórejského polostrova. Reagovali tak na nedeľňajšie vypustenie hypersonickej rakety Severnou Kóreou, informovala v stredu agentúra Johnap s odvolaním sa na velenie juhokórejskej armády.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Hrdinský príklad vodcovstva
  2. Vučič s nečakaným rozhodnutím
  3. Korčokova kampaň

Nácvik vojny

Na cvičení, ktoré sa konalo od pondelka do stredy, sa zúčastnilo deväť vojnových lodí zo spomínaných troch krajín vrátane americkej lietadlovej lode na jadrový pohon USS Carl Vinson a torpédoborcov juhokórejského a japonského námorníctva.

Cvičenie bolo zamerané na posilnenie reakcieschopnosti týchto troch krajín na vojenské a bezpečnostné hrozby Severnej Kórey vrátane prepravy zbraní hromadného ničenia a na posilnenie trojstrannej spolupráce pri vytváraní medzinárodného poriadku založeného na dodržiavaní pravidiel.

Išlo o prvé trojstranné cvičenie, ktoré sa uskutočnilo po tom, čo USA a ich ázijskí spojenci spustili systém zdieľania informácií o odpaľovaní rakiet Severnou Kóreou v reálnom čase a dohodli sa na vytvorení viacročného plánu manévrov.

Severná Kórea

KĽDR odpálila v nedeľu hypersonickú raketu na tuhé palivo. Tieto rakety dosahujú najmenej päťnásobok rýchlosti zvuku a sú schopné meniť kurz počas letu.

O potrebe vývoja hypersonických zbraní hovoril severokórejský vodca Kim Čong-un na zjazde vládnucej Kórejskej strany práce už v roku 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Japonsko, Amerika a Južná Kórea reagujú na hrozby KĽDR. Týmto ich chcú zastrašiť?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre