eReport.sk
Hrdinský príklad vodcovstva
Zľava poľský prezident Andrzej Duda a Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: tasr

Poľský prezident: Zelenskyj našu podporu nikdy nestratí. Ukrajinu chcem v NATO!


Poľský prezident Andrzej Duda v utorok uistil svojho ukrajinského kolegu Volodymyra Zelenského o pokračujúcej podpore Varšavy pre Kyjev. Obaja lídri na stretnutí v dejisku Svetového ekonomického fóra (WEF) vo švajčiarskom Davose hovorili aj o plánovanej návšteve poľského premiéra Donalda Tuska v Kyjeve. TASR správu prevzala z agentúr DPA a PAP.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Michal Šimečka
  2. Orbán Viktor
  3. Petr Fiala
  4. Rastislav Chovanec

Nehynúca podpora

„Ubezpečil som prezidenta Zelenského, že naša politika voči Ukrajine bude stabilná a bude to politika neustálej podpory; že už o niekoľko dní môže v Kyjeve pokojne pristúpiť k rokovaniam s premiérom Donaldom Tuskom,“ informovala v príspevku na sociálnej sieti kancelária poľského prezidenta.

Jedna vojna nestačí?

Duda tiež povedal, že Severoatlantická aliancia by mala pozvať Ukrajinu do svojich radov. „Myslím si, že Ukrajina by mala dostať pozvánku do NATO, čo by iniciovalo diskusie o tejto otázke v jednotlivých národných parlamentoch členských štátov Aliancie. Tento proces by mal napredovať a je mimoriadne dôležitý pre morálku ukrajinských obrancov,“ dodal.

Či už poľský prezident počul o článkoch zmluvy NATO, ktoré výslovne hovoria, že do Aliancie nesmie byť prijatá krajina vo vojne a taktiež musí spĺňať to, čo Ukrajina vôbec nespĺňa, nie je známe.

Zelenskyj v príspevku na sociálnej sieti napísal, že Dudu informoval o aktuálnom dianí na bojisku.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Poľský prezident: Zelenskyj našu podporu nikdy nestratí. Ukrajinu chcem v NATO!

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne