tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Izraelský premiér Naftali Bennett
Izraelský premiér Naftali Bennett. Foto: tasr/ap

Izraelský premiér Bennett má covid. V nedeľu sa stretol s Blinkenom. Vraj sa cíti dobre

Izraelský premiér Naftali Bennett má pozitívny výsledok testu na ochorenie COVID-19. Test podstúpil po tom, ako sa v nedeľu v Jeruzaleme stretol s americkým ministrom zahraničných vecí Antonym Blinkenom. Oznámila to v pondelok jeho kancelária, informuje agentúra AFP.

Bennett (50) sa podľa vyjadrenia kancelárie „cíti dobre“ a vo svojej práci bude pokračovať z domu. Izraelský premiér je proti novému koronavírusu zaočkovaný a dostal už aj posilňujúcu dávku vakcíny. Agentúra Reuters pripomína, že Bennett je dlhodobým zástancom očkovania proti covidu a nosenia ochranných rúšok na tvár. V rámci boja s pandémiou sa však snaží vyhýbať zavádzaniu lockdownov.

Pozitívny výsledok testu mal len pár hodín po tom, ako navštívil izraelské mesto Chadera, kde v nedeľu ozbrojení Arabi zastrelili dvoch policajtov.

Bennett sa v nedeľu stretol v Jeruzaleme s Blinkenom, ktorý sa tam zúčastňoval na „historickom summite“ šéfov diplomacie USA, Izraela a arabských krajín – Spojených arabských emirátov, Maroka a Bahrajnu.

Blinken by mal v rámci svojej aktuálnej zahraničnej cesty do 30. marca navštíviť ešte Predjordánsko, Maroko a Alžírsko. Rokovať tam má o celom rade regionálnych a globálnych priorít vrátane konfliktu na Ukrajine, vzťahoch medzi Izraelom a Palestínčanmi aj o Iráne.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Petr Pavel na ministerstve obrany SR v Bratislave v apríli 2016 ako šéf Vojenského výboru NATO.
  2. očkovanie deti
  3. Izraelský premiér Naftali Bennett
  4. Na kombosnímke zľava Naftali Bennett a Volodymyr Zelenskyj.
  5. Zelenskyj


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izraelský premiér Bennett má covid. V nedeľu sa stretol s Blinkenom. Vraj sa cíti dobre

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku