eReport.sk
Izraelský premiér Naftali Bennett
Izraelský premiér Naftali Bennett. Foto: tasr/ap

Izrael v pozore, poslanci budú robiť z domu. Premiér varoval: Začalo sa to, pripravte sa na 5. vlnu!

Izraelský parlament prechádza na prácu na diaľku z obáv zo šírenia koronavírusového variantu omikron, uviedol v nedeľu hovorca zákonodarného zboru.

Podľa agentúry DPA sa v posledných týždňoch dostali do karantény po kontakte s nakazenými ľuďmi viacerí zákonodarcovia. Izraelské médiá v nedeľu informovali, že deväť ďalších muselo ísť do karantény po kontakte s reportérom, ktorý mal neskôr pozitívny test na koronavírus.

Omikron už prenikol do krajiny, upozornil premiér

Hovorca parlamentu uviedol, že väčšina práce v zákonodarnom zbore bude prebiehať cez online platformy, ale o podrobnostiach sa stále diskutuje.

Premiér Naftali Bennett medzitým Izraelčanov varoval, aby sa pripravili na prichádzajúcu „piatu vlnu“ pandémie. „Omikron už prenikol do krajiny, to znamená, že medzi verejnosťou sú už infikované osoby. Vidíme aj nárast základného reprodukčného čísla. Začalo sa to,“ povedal Bennett v nedeľu na rokovaní vlády.

Takmer 60 percent ľudí dostali tri dávky vakcíny

„Všetci občania si musia dávať pozor na seba, svoje rodiny a deti… Vlna prišla,“ povedal a vyzval tých, ktorí s očkovaním proti koronavírusu váhajú, aby tak urobili okamžite.

Podľa DPA je 59 percent z 9,4 milióna Izraelčanov považovaných za plne zaočkovaných, čo znamená, že dostali tri dávky alebo sú v období do šiestich mesiacov od druhej dávky. Podľa ministerstva zdravotníctva 32 percent Izraelčanov nie je vôbec očkovaných. V Izraeli bolo dosiaľ potvrdených 175 prípadov nákazy omikronom. Okrem toho existuje 380 podozrivých prípadov.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Holandský premiér Mark Rutte.
  2. Izraelskí osadníci naprávajú veľkú Dávidovu hviezdu v ilegálne postavenej izraelskej osade Eviatar, ktorú vidno z palestínskej dediny Beita na hranici s Izraelom
  3. Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach.
  4. očkovanie, vakcinácia
  5. telefonovanie, 155, núdzová linka, covid

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Izrael v pozore, poslanci budú robiť z domu. Premiér varoval: Začalo sa to, pripravte sa na 5. vlnu!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti