eReport.sk
Ivana Gottová
Ivana Gottová, foto: profimedia

Ivana Gottová po mesiacoch konečne prehovorila: Čo v najbližšej dobe chystá?

Z dôvodu pandémie Covid -19 sa presúvajú niektoré aktivity a akcie spojené s menom Karla Gotta (80). Vdova Ivana Gottová (45) konečne prehovorila a oznámila fanúšikom, kedy sa dočkajú knihy a pamätných koncertov legendárneho speváka.

„Veľmi ma mrzí, že všetkým manželovým priaznivcom, ktorí sa na plánované projekty tešili musím oznámiť, že dokumentárny film Karel, spomienkové koncerty Pocta Karlovi Gottovi i jeho knižná autobiografia sa posúvajú. Rozhodla som sa tak po zrelej úvahe vzhľadom na pandemickú situáciu v Českej republike. Verím, že v záujme zdravia, to všetci pochopia,“ prehovorila po dlhej dobe Ivana Gottová, ktorá po smrti Karla dlho mlčala.

Autobiografia Karla Gotta

Ivana Gottová získala počas minulého roka veľké množstvo unikátnych fotografií a dokumentov svojho manžela, ktoré doteraz neboli zverejnené. Aktuálne sa kniha finalizuje. „Som si veľmi dobre vedomá toho, že žiadna iná autentická autobiografia môjho manžela Karla Gotta už nebude vydaná. Cítila som preto povinnosť tieto materiály verejnosti ukázať. Bola by veľká škoda, keby som o ne manželových priaznivcov ukrátila. Môžem však prezradiť, že kniha bude veľkoformátová a bude obsahovať na 700 stranách okrem manželových textov aj 1700 fotografií a dokumentov. Verte mi, že knihu dokončujem s tým najlepším vedomím a svedomím, aby po manželovi ostala dôstojná pamiatka,“ povedala Gottová. Finálne vydanie knihy je plánované na leto 2021 k nedožitým 82. narodeninám Karla Gotta.

Dokument a koncert

Súčasná situácia neumožňuje uvedenie filmu Karel do kín, preto vdova plánuje termín 30. septembra 2021, čo je už reálne. S koncertami je to však iné. „Obávame sa, že hromadné akcie a koncerty budú v najbližšej dobe veľmi obmedzené. Aby sme nemuseli znižovať počet miest v O2 aréne a aby sa spomienkového koncertu Pocta Karlovi Gottovi mohli zúčastniť všetci, tak sme sa rozhodli presunúť termín na 19. a 20. júna 2022,“ prezradila Gottová. Dúfa, že sa čoskoro vrátime do normálu. „Ďakujem všetkým, ktorí mi neustále posielate krásne listy, emaily a odkazy. Zo srdca si prajem, aby všetci, ktorí mali nášho milovaného Karla radi naše rozhodnutie pochopili,“ po dlhej dobe sa ozvala fanúšikom Ivana Gottová.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Ivana Gottová po mesiacoch konečne prehovorila: Čo v najbližšej dobe chystá?

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php