eReport.sk
Ivan Ševčík priniesol šokujúcu informáciu
Známy kajúcnik Peter Petrov alias "Tiger", foto:yt/joj

Môžu byť redaktori televízie objektívni? Šéf spravodajstva TV JOJ je kamarát známych kajúcnikov!


Ivan Ševčík priniesol šokujúcu informáciu. Aj s dôkazom. Šéfredaktor spravodajstva TV JOJ sa veľmi dobre pozná so známymi kajúcnikmi. Práve s tými, ktorí figurujú v kauzách okolo členov Smeru a rôznych bývalých funkcionárov. Môžeme vôbec potom očakávať objektivitu novinárov TV JOJ?

Ševčík priniesol šokujúcu informáciu

Generál Ivan Ševčík priniesol šokujúcu informáciu aj s fotografiou. Sú na nej traja muži, dvaja známi kajúcnici a jeden šéfredaktor televízie. Ide o osoby, ktoré podľa členov strany SMER-SSD navádzali rôznych kajúcnikov na krivé výpovede, ľudovo povedané „zháňali“ pre prokuratúru svedkov. Pri mnohých prípadoch boli takíto kajúcnici jednými svedkami. Išlo o kauzy, ktoré si dala za cieľ „vyriešiť“ bývalá vláda, na čele s Igorom Matovičom, neskôr s E. Hegerom.  

Niektorých členov strany SMER-SSD a ich bývalých nominantov v rôznych funkciách, sa bývalá vláda snažila 3,5 roka dostať za mreže. Pri žiadnej kauze, kde by sa jednalo konkrétne o vrcholových politikov Smeru, sa to však nepodarilo. Dokonca sa štát už v niekoľkých prípadoch musel ospravedlniť za nezákonnú väzbu. Členovia Smeru dlhodobo tvrdia, že kauzy sú zinscenované a vykonštruované a že mnohé z nich sú postavené iba na výpovediach rôznych kajúcnikov.

Známi kajúcnici

Peter Petrov a Matej Zeman sú osoby z fotografie, ktorú priniesol Ivan Ševčík. Peter Petrov, známy ako Tiger, svedčil v rôznych kauzách. Medziiným aj proti bývalému šéfovi operatívy NAKA Jánovi Kaľavskému. Matej Zeman alias Zemák je tzv. takáčovec, po ktorom mesiace pátral Úrad inšpekčnej služby pre to, že mal podľa obvinenia navádzať svedkov na krivú výpoveď. Úspešne sa vyhol zásahu policajného komanda, keď bývalý policajný prezident, Peter Kovařík, údajne na priamy pokyn ministra Mikulca zastavil zásah, pri ktorom ho mali zadržať. Zásah riadila Diana Santusová, ktorú potom zbavili funkcie. Peter Kovařík je dnes za zmarený zásah obžalovaný.

V tejto súvislosti a za okolností, akým spôsobom o kauzách dlhodobo informujú televízie, je mimoriadne zaujímavá nová informácia, ktorú Ševčík priniesol. Tá iste nemala uzrieť svetlo sveta. Ivan Ševčík, člen SNS a nový poslanec zverejnil fotografiu, na ktorej je šéfredaktor spravodajstva TV JOJ, Roland Kubina vo veľmi dôvernej situácii s dvoma hlavnými kajúcnikmi, Petrom Petrovom alias Tigrom a Matejom Zemanom alias Zemákom. Jednoducho, je zrejmé, že sa dobre poznajú.  

Čo Ševčík napísal?

„Priatelia, počujete to kvičanie našich médií, keď bránia tzv. „Čurillovcov“? Nevzrušujú sa nad tým, že páchali trestnú činnosť, veď to páchali proti zlým opozičným politikom,“ začína svoj príspevok Ševčík na Faceoobku. „Aj v TV JOJ sa diskusie vedú v duchu obrany týchto našich chlapcov, čestných, poctivých a profesionálnych policajtov, bojovníkov proti korupcii. A už vieme prečo. Už je to na svete. Už vieme prečo táto super telka a hlavne pani Dibákova bránia rite „Čurillovcom“,“ pokračuje bývalý generál.

„Pekná fotka! Dúfam, že všetky tie naše denníčky a média preberú a zverejnia túto fotku. Môžu. Nech verejnosť vie. Včera sa snažili niektorí poslanci dostať pod kožu Braňa Zuriana a rýpať sa v jeho súkromnom živote. Táto foto nie je súkromie. Toto je celospoločensky problém,“ ukončil príspevok Ivan Ševčík.

Fotografia: Kajúcnici a šéfredaktor spravodajstva TV JOJ. Zdroj: Facebook profil Ivana Ševčíka

Krescanko Dibáková čurillovcov bránila

Moderátorku Janu Krescanko Dibákovú spomenul Ševčík zrejme aj kvôli jej zľahčovaniu problému čurillovcov. Aj v nedávnej relácii Na hrane, ktorú moderuje, zľahčovala situáciu v prípade výhražných reči čurillovcov, ktoré zaznamenali odposluchy. Tieto jej pripomenul Tibor Gašpar. Na to Krescanko Dibáková presviedčala hostí aj divákov, že sú to len nevinné reči, ktoré sa bežne povedia na porade. Tibor Gašpar sa voči tomu tvrdo ohradil.

Gašpar reagoval na reláciu aj na sociálnej sieti. Zverejnil video, ktoré má jojkársku moderátorku usvedčovať z toho, že sa čurillovcov neprofesionálne zastáva.

Stanovisko TV JOJ

Kauze sa venujú už aj niektoré médiá. Denník Plus 1 deň si vyžiadal od TV JOJ stanovisko. Stanoviská Krescanko Dibákovej aj šéfredaktora spravodajstva denníku sprostredkovala  Lucia Tuhelovávedúca PR a hovorkyňa JOJ Group. Obaja zainteresovaní situáciu zľahčujú.

Ako informuje Plus 1 deň, „Kubina priznal, že sa so Zemanom aj Petrovom pozná a to už veľmi dlho: „Mateja Zemana a Petra Petrova poznám roky z čias, keď ešte neboli mediálne známi. Za 32 rokov práce v televíznom biznise a zvlášť v spravodajstve som spoznal množstvo ľudí z rôznych oblastí.“ Kubina zároveň podčiarkol, že on ani televízia nečelia žiadnym tlakom, ktorý by mohol deformovať objektivitu spravodajstva televízie. „Chcem však  zdôrazniť, že redakcia spravodajstva a publicistiky televízie JOJ pracuje nezávisle a bez akéhokoľvek tlaku od kohokoľvek,“ prináša stanovisko Pluska.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šutaj Eštok konal zákonne
  2. Fakty miesto výmyslov

Jana Krescanko Dibáková rovnako trvá na tom, že relácia Na hrane, za ktorej dramaturgiu a scenár je zodpovedná, nečelí žiadnemu „diktátu zhora“. Za nebezpečné považuje útoky politikov na novinárov. „Za dramaturgiu a scenár relácie Na hrane zodpovedám ja a veľmi si vážim novinársku slobodu, ktorá je v TV Joj práve vďaka R. Kubinovi. Vďaka novinárskym skúsenostiam mám vlastné zdroje informácií  a odmietam konštrukciu o akomsi diktáte zhora. Politici osobne zainteresovaní do rôznych káuz sa snažia nakresliť schému, ktorá by im umožnila ukázať sa v lepšom svetle a robia to cez útoky na novinárov. Je to mimoriadne nebezpečné nielen pre poctivých novinárov, ale pre celú spoločnosť,”zdôraznila dlhoročná moderátorka Pluske.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Môžu byť redaktori televízie objektívni? Šéf spravodajstva TV JOJ je kamarát známych kajúcnikov!

Odoberať
Upozorniť na
16 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne