eReport.sk
Na archívnej snímke zo 6. februára 2014 v Bratislave Andrew Fletcher z britskej skupiny Depeche Mode vystupuje počas ich koncertu v rámci The Delta Machine Tour 2014.
Na archívnej snímke zo 6. februára 2014 v Bratislave Andrew Fletcher z britskej skupiny Depeche Mode vystupuje počas ich koncertu v rámci The Delta Machine Tour 2014. Foto: tasr

Hudobný svet v šoku: Zomrel zakladajúci člen Depeche Mode! Mal 60 rokov

Vo veku 60 rokov zomrel vo štvrtok britský hudobník Andy Fletcher, zakladajúci člen skupiny Depeche Mode. Formácia jeho úmrtie potvrdila na sociálnych sieťach, informuje denník The Guardian.

Na archívnej snímke z 9. júna 2013 britský hudobník Andy Fletcher, zakladajúci člen skupiny Depeche Mode, tlieska počas koncertu na Olympijskom štadióne v Berlíne. – Foto: tasr/ap

„Sme šokovaní a naplnení obrovským smútkom z predčasného odchodu nášho drahého priateľa, člena rodiny a spoluhráča Andyho ‚Fletcha‘ Fletchera. Mal naozaj zlaté srdce a bol tu vždy, keď niekto potreboval podporu, živý rozhovor alebo dobrý smiech,“ napísali na Twitteri Martin Gore a David Gahan.

Na archívnej snímke zo 6. februára Martin Gore z britskej skupiny Depeche Mode vystupuje počas ich koncertu v rámci The Delta Machine Tour 2014 v Slovnaft aréne v Bratislave. – Foto: tasr

Andrew Fletcher sa narodil v roku 1961 v Nottinghame. Neskôr sa presťahoval do Basildonu, kde koncom 70. rokov spolu s Goreom a Vinceom Clarkom založil skupinu Composition of Sound. Po príchode Gahana si zmenili názov na Depeche Mode a kvarteto od začiatku 80. rokov vyprodukovalo množstvo hitov.

Na snímke spevák britskej skupiny Depeche Mode David Gahan počas ich koncertu na futbalovom štadióne Pasienky, 20. mája 2017 v Bratislave. – Foto: tasr

Skupina dosiaľ vydala 14 štúdiových, sedem koncertných a desať výberových albumov. Medzi jej najväčšie hity patria skladby People Are People, Never Let Me Down Again, Personal Jesus, Enjoy the Silence, Policy of Truth, I Feel You, Walking in My Shoes, Barrel of a Gun, It’s No Good, Freelove či Precious.

Skupinu, ktorej členom bol v rokoch 1982-1995 aj Alan Wilder, uviedli v roku 2020 do Rockandrollovej siene slávy. Formácia v roku 1988 vystúpila v bývalom Československu (Praha), odvtedy ju mohli niekoľkokrát vidieť aj slovenskí fanúšikovia.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hudobný svet v šoku: Zomrel zakladajúci člen Depeche Mode! Mal 60 rokov

Odoberať
Upozorniť na
2 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti