eReport.sk
Daniel Vali. Zdroj: wikimedia.com

Hudobný folkový česko-slovenský svet je v šoku: Náhle zomrel spevák známych hitov


Česko-slovenská hudobná scéna je v slzách. Vo veku 53 rokov náhle zomrel spevák českej skupiny Maxim Turbulenc Daniel Vali. Príčinou jeho smrti bol pravdepodobne infarkt.

Dobrú zábavu vystriedal veľký šok

Daniel Vali by v tomto roku spolu so svojou kapelou oslávil 30 rokov na scéne, informuje český portál snn.ipima.cz. Maxim Turbulenc je legendárna česká popová hudobná skupina z Klánovíc, ktorú v polovici deväťdesiatych rokov založili Pavel Vohnout, Daniel Vali a Peter Panocha. Charakteristický znak skupiny je použitie ľudových, folkových či inak známych piesní v nových, spravidla diskotékových aranžmánoch. Za svoju existenciu získala 18 platinových platní.

Dan bude strašne veľmi chýbať. Bol to úžasný chlapec, super človek. Rád rozdával radosť, vedel skvele baviť ostatných.

Tomáš Báča alias Timi, kolega z kapely Maxim Turbulenc

Náhla smrť jeho kolegov šokovala. „Ešte včera sme spolu hovorili, bol v úplnej pohode, plný elánu. Je to strašné. Vôbec nemôžem veriť tomu, čo sa stalo,“ povedal redakcii CNN Prima NEWS jeho kolega z kapely Tomáš Báča alias Timi. Daniel zomrel náhle a nečakane. Bol na večeru s priateľmi, medzi ktorými bol aj bubeník skupiny Divokej Bill.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Na archívnej snímke počas natáčania epizódy kriminálneho seriálu Derrick
  2. Jozef Kroner
  3. Navždy odišiel známy slovenský maliar

Všetci sa dobre bavili, Daniel rozprával vtipy, ktorými bol povestný, zrazu v tvári zmenil farbu a zosunul sa bez známok života k zemi. Na miesto okamžite dorazila lekárska záchranná služba, ktorá sa ho pokúšala takmer hodinu oživovať. Žiaľ, všetky pokusy boli márne. Príčinou smrti bol zrejme infarkt. „Dan bude strašne veľmi chýbať. Bol to úžasný chlapec, super človek. Rád rozdával radosť, vedel skvele baviť ostatných,“ dodal Tomáš Báča. Daniel Vali bol rozvedený, s manželkou Ivetou mal dve deti, syna Daniela a dcéru Patríciu.

Zdroj: YouTube.com

Zdroj: cnn.iprima.cz

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Hudobný folkový česko-slovenský svet je v šoku: Náhle zomrel spevák známych hitov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: