eReport.sk
Počas nedele (19. 11.) sa na Slovensku môže vyskytnúť poľadovica a na horách silný vietor.
Pondelòajší obrovský slalom Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Semmeringu 28. decembra 2020 zrušili pre silný vietor. Po prvom kole figurovala na èele Slovenka Petra Vlhová o 22 stotín sekundy pred Taliankou Martou Bassinovou, priebežne tretia bola Švajèiarka Michelle Gisinová s odstupom 0,35 s. FOTO TASR - Martin Baumann *** Local Caption *** silný vietor

SHMÚ: Počas nedele sa môže vyskytnúť poľadovica a na horách silný vietor

Hrozí poľadovica a silný vietor! Počas nedele (19. 11.) sa na Slovensku môže vyskytnúť poľadovica a na horách silný vietor. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý preto vydal výstrahy prvého stupňa.

Vietor na horách má byť v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Žilina, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Martin, Banská Bystrica a Brezno. „Na horách v polohách nad približne 1500 metrov sa miestami očakáva výskyt vetra, ktorý dosiahne v nárazoch rýchlosť 110 až 135 kilometrov za hodinu alebo priemernú rýchlosť 70 až 85 kilometrov za hodinu, čo je až víchrica,“ uviedli meteorológovia. Výstrahu pred vetrom na horách vydali od 11.00 h do 20.00 h.

Poľadovica sa v nedeľu vyskytne na väčšine Slovenska. Výstraha platí pre celý Trenčiansky, Banskobystrický a Žilinský kraj, a tiež pre okresy Malacky, Pezinok, Piešťany, Senica, Skalica, Trnava, Gelnica, Košice okolie, Rožňava, Spišská Nová Ves, Topoľčany, Zlaté Moravce, Bardejov, Kežmarok, Levoča, Poprad, Prešov, Sabinov a Stará Ľubovňa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

SHMÚ: Počas nedele sa môže vyskytnúť poľadovica a na horách silný vietor

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php